Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lanciano

Lanciano - informace o městě

Lanciano je městečko obehnané hradbami s gotickým kostelem. Na jih od Pescary narazíte na místa připomínající nedotčený středověk. Některé části středověkého jádra Lanciana vydržely od středověku nedotčeny. Například masivní hradby Torri Montanara na obranu proti nájezdníkům vybudované v 11. stol. Aragonci.

Lanciano je bohaté na významné církevní díla jako jsou kostely z různých dob, k nimž je počítán také kostel San Francesco (7. – 8. stol.), ve kterém se plní přání a dějí zázraky dodnes. Zajímavé jsou mimo jiné středověké městské hradby z 15. stol. Pozornosti návštěvníků by jistě nemělo ujít Diokletiansauditorium a v typickém stylu italského divadla 19. stol. vybudované Teatro Fenaroli.

V chátrající čtvrti Civitanova stojí kostel Santa Maria Maggiore ze 13. století s překrásným portálem ze 14. století a stříbrným procesním křížem (1422) od Nicoly da Guardiagrela. V téže čtvrti narazíte i na kostely Sant´Agostino (14. století) a nyní již opuštěný San Biagio (kolem 1059), které se nalézají nedaleko Porty San Biagio – vzácné dochované městské brány. Dóm se zvonicí ze 17. století se tyčí na zříceninách římského mostu pocházejícího z éry Diocletiana.

Ripa Sacca (Židovské ghetto) bylo ve středověku – za největšího rozkvětu města – čilým centrem obchodu. Odtud vede Via degli Agorai nesoucí název výrobců jehel, žijících zde v 15. stol. Lanciano patřilo k hlavním italským výrobcům jehel a také se zde konaly trhy s vlnou a oděvy. Dnešním centrem řemeslníků je čtvrť Lancianovecchia.

Lanciano a blízké okolí je místem vzniku „Bocconoti“ pečiva, které vzniklo dle starých tradic, údajně již jako ozdoba slavnostních tabulí domů v Anjou a Aragonsku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA