Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martinsicuro

Martinsicuro - informace o letovisku

Martinsicuro se nachází ve střední Itálii, v regionu Abruzzo, v jižní části vyhlášené Palmové riviéry. Pět kilometrů od významného přístavu San Benedetto del Tronto a 49 km od města Teramo, hlavního města celé provincie. Martinsicuro leží u ústí řeky Tronto.

Turisticky oblíbená oblast na východním pobřeží střední Itálie se skládá z několika městeček (San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica, Cupra Marittima atd.). Palmová riviera tzv. Riviera delle Palme je polohou na rozhraní krajů Marche a Abruzzo. Svůj název dostala díky všudypřítomným palmám. Krásná promenáda s palmami pokračuje i v dalších střediscích v oblasti Abruzza, kde patří k významným letoviskům Martinsicuro.

Klidné letovisko Martinsicuro je moderní prázdninové letovisko s rozsáhlými plážemi se zlatým pískem a dlouhými palmovými promenádami příznačnými pro tuto oblast. První zmínky o historické části tohoto místa pocházejí již z předrománské doby.

Od 19. století si v Martinsicuru stavěli letní rezidence bohatí Italové, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Po 2. světové válce se Martinsicuro stalo populárním letoviskem, jehož slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe. Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto.

Charakteristickým znakem Martinsicura je palmová promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. Hned na první pohled návštěvníky zaujme nádherný výhled na moře a hory, které hýří barvami a vůní tymiánu, rozmarýnu, bazalky a olivovníků. Zdejší zázemí je vhodné pro ty, kteří chtějí relaxovat na rozlehlých písečných plážích a koupat se v blankytně modrém moři, ale i pro ty, kteří upřednostňují aktivní odpočinek.

V Martinsicuro jsou jak klidné lokality, tak i rušné zóny s množstvím obchodů, barů a restaurací. Svými rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se letovisko stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi. Nabízí velké sportovní vyžití počínaje tenisem, minigolfem, přes možnost jízdy na koních, půjčovny kol, až po windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky a paragliding.

Svůj vrchol sezóny dosahuje letovisko v období okolo 15. srpna - Ferragosto. Je to sváteční den osvěžený pouličním hodováním a půlnočními ohňostroji. Celodenní ruch, který začíná s východem slunce a končí v pozdních nočních až ranních hodinách, je koncentrovaný okolo místního centra - náměstí. Zde se nachází kostel, radnice, banka, velká samoobsluha a cestovní kanceláře.

Území, na kterém se nachází dnešní Martinsicuro, bylo osídlené už v neolitických dobách. Bývalo zde město Liburni. Před římskou kolonizací se v místech dnešního Martinsicura nacházela osada Trunetum. Později, za vlády Římanů, se osada jmenovala Castrum Truentum. Tehdy byla významným strategickým a opěrným bodem, nejdůležitějším v celé oblasti. Současné jméno pochází od španělského kapitána, Martina de Segura, který byl pověřen císařem Karlem V., aby postavil masivní obrannou věž, která by chránila území okolo řeky Tronto.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA