Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Silvi Marina

Silvi Marina - informace o letovisku

Typické přímořské letovisko Silvi Marina leží na pobřeží Jaderského moře. Jiný kolorit mu ovšem dodávají zvedající se kopce hned za městečkem, na nichž najdete starobylé vesničky jako Silvi Paese či Sant d´Angelo a za nimi majestátní pohoří Gran Sasso s nejvyšší horou Corno Grande (2 914 m n. m.). Tyto kopce jsou zároveň hradbou před studeným větrem z pevninského pohoří.

Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývána „perlou adriatického pobřeží“ a stala se jedním z nejvyhledávanějších letovisek abruzzského regionu. Lázeňské městečko Silvi Marina vzniklo z malé rybářské vesničky, která na počátku minulého století představovala jedinou formu obživy místního obyvatelstva.

Toto letovisko se nachází v zajímavé oblasti Abruzzo, která není ještě tolik poznamenaná turistickým ruchem. Je to oblast, kde se rozkládá jeden z největších národních parků Itálie – NP Abruzzo. Na čistých písečných plážích, uprostřed krásné přírody na úpatí pohoří Gran Sasso, prožijete koupání v průzračném teplém moři a nádherné dny prohřáté italským sluníčkem. Množství zábavy a sportovních příležitostí zaručují příjemné prožití dovolené v této středomořské oblasti Jadranu.

Tipy pro volný čas

V okolí najdete spoustu tipů na výlety - vždyť v blízkém pohoří Gran Sasso je několik národních parků a přírodních rezervací. Hned za městem se začínají zvedat zelené kopce s půvabnou venkovskou krajinou vybízející k procházkám či výletům na kole. Nedaleká historická městečka jako např. Atri nebo Penne zaujmou typickou středoitalskou architekturou a cennými památkami. Atri je údajně nejstarší město východního pobřeží Itálie, které dalo jméno tomuto pobřeží, nazývané adriatické.

Spousta turistů jistě neodolá a navštíví Řím s památkami jako je Koloseum, Forum Romanum, Kapitol s jezdeckou sochou Marka Aurelia, Benátské náměstí, Panteon či Vatikán s Bazilikou sv. Petra.

Národní park Abruzzo
Patří k nejhodnotnějším evropským rezervacím. Býval královským loveckým revírem o rozloze 600 km2. V rozlehlých lesích žije 40 druhů savců, z chráněných medvěd hnědý, vlk apeninský atd., 30 druhů plazů a 300 druhů ptáků.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA