Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Teramo

Teramo - informace o letovisku

Teramo se nachází v severní části Abruzzo v kopcovité oblasti pod svahy Gran Sasso. Město leží na soutoku řek Tordino a Vezzoli, které obklopují celé historické centrum. Rozkládá se na ploše o velikosti 151,88 km2 a kolem 55 tisíc obyvatel.

Zajímavou stavební památkou je zde biskupský palác a dóm z 12. století. Další atraktivitou je karneval Cantamaggio s maskami a alegorickými vozy, pořádaný poslední dubnovou neděli. Turisté mohou dále pokračovat touto trasou, která je přes působivou panenskou krajinu zavede až k masivu Gran Sasso, připomínající Alpy. Nejvyšším bodem je v tomto kraji Corno Grande 2914 m n. m.

V centru tohoto moderního města, centra stejnojmenné provincie, najdete pozůstatky starého římského Terama. Shlédnout zde můžete části amfiteátru, lázní a divadla, z jehož původních dvaceti vstupních oblouků se dodnes dva dochovaly.

Za prohlídku jistě stojí i dóm, ve kterém najdete hlavní oltář zdobený dílem uměleckého stříbrotepce Nicoly da Guardiagrele. Umělec byl tak známý, že jej benátský malíř Jacobello del Fiore zachytil na svém obraze Korunovace Panny Marie. Pod výjevem samotné korunovace je zobrazeno město Teramo, Nicola v mnišském hávu i Jacobello v červeném plášti.

Ve městě jsou dvě muzea. V prvním z nich můžete obdivovat regionální sbírku umění, v níž jsou zajímavé dva obrazy místního umělce 15. století Giacoma da Campliho - "Madona" s mandlovýma očima a "Madona dosazená na trůn svatými" s téměř plastickými postavami. V novém Museo Civico Archeologico jsou pak vystaveny nálezy z římského Terana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA