Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Teramo

Teramo - informace o letovisku

Teramo se nachází v severní části Abruzzo v kopcovité oblasti pod svahy Gran Sasso. Město leží na soutoku řek Tordino a Vezzoli, které obklopují celé historické centrum. Rozkládá se na ploše o velikosti 151,88 km2 a kolem 55 tisíc obyvatel.

Zajímavou stavební památkou je zde biskupský palác a dóm z 12. století. Další atraktivitou je karneval Cantamaggio s maskami a alegorickými vozy, pořádaný poslední dubnovou neděli. Turisté mohou dále pokračovat touto trasou, která je přes působivou panenskou krajinu zavede až k masivu Gran Sasso, připomínající Alpy. Nejvyšším bodem je v tomto kraji Corno Grande 2914 m n. m.

V centru tohoto moderního města, centra stejnojmenné provincie, najdete pozůstatky starého římského Terama. Shlédnout zde můžete části amfiteátru, lázní a divadla, z jehož původních dvaceti vstupních oblouků se dodnes dva dochovaly.

Za prohlídku jistě stojí i dóm, ve kterém najdete hlavní oltář zdobený dílem uměleckého stříbrotepce Nicoly da Guardiagrele. Umělec byl tak známý, že jej benátský malíř Jacobello del Fiore zachytil na svém obraze Korunovace Panny Marie. Pod výjevem samotné korunovace je zobrazeno město Teramo, Nicola v mnišském hávu i Jacobello v červeném plášti.

Ve městě jsou dvě muzea. V prvním z nich můžete obdivovat regionální sbírku umění, v níž jsou zajímavé dva obrazy místního umělce 15. století Giacoma da Campliho - "Madona" s mandlovýma očima a "Madona dosazená na trůn svatými" s téměř plastickými postavami. V novém Museo Civico Archeologico jsou pak vystaveny nálezy z římského Terana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA