Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aprica

Aprica

(1180 – 2300 m. n. m.)
Lyžařské středisko Aprica nacházející se v regionu Lombardie bylo nedávno spojeno se střediskem Baradello, čímž se rozšířilo o dvě nové moderní čtyřsedačkové lanovky a 15 km sjezdových tratí. Zdejší sjezdovky jsou dokonale propojeny vleky, jsou nejrůznějších délek a určeny všem typům lyžařů. V 70. a 80. letech 20. století patřilo toto středisko mezi absolutní světovou špičku. V dnešní době jej řadíme mezi středně velká střediska, musí se zde ale ještě zapracovat na infrastruktuře a vybavenosti ubytovacích kapacit. Lyžování je umožněno na severních svazích nad městečkem a sněhová děla zde udržují kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu trvající až do dubna. Aprica nabízí přívětivě vysoké procento ojedinělých a kvalitních černých tratí, které uspokojují i ty nejnáročnější lyžaře. Celkově je zde 42 km tratí, z toho 19 modrých, 13 červených a 10 černých, které jsou obsluhovány 14 vleky, 2 kabinkovými a 7 sedačkovými lanovkami o přepravní kapacitě 24 tisíc osob za hodinu. Přes 80% sjezdovek je pravidelně uměle zasněžováno a všechny jsou upravovány. Dětem je určená široká sjezdovka na úpatí svahu, kde ti nejmenší mohou využít pojízdných koberců. V oblasti Baradello byl výšce asi 1800 metrů nad mořem vystavěn snowpark s překážkami, skoky a raily. Z dalších poskytovaných služeb jmenujme například skiservis, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařskou i snowboardovou školu či úschovnu. V části Magnolta si můžete zajít zaplavat do krytého bazénu.

Ubytování je možné na okraji Apricy, kde vyrostly moderní hotelové komplexy francouzského stylu, některé hotely jsou situovány v naprosté blízkosti sjezdovek. Téměř všechny jsou tak v jejich pěším dosahu a nemusíte tak vůbec využívat své auto. Středisko je rovněž vybaveno dostatkem barů, občerstvení a restaurací s kvalitní kuchyní. Velmi milým překvapením byly až neuvěřitelně nízké ceny za jídlo i ubytování. Vzdálenost střediska Aprica od Prahy je 836 km.

Geografická oblast Valtellina ležící na samém severu Itálie, pod sebe zahrnuje také obrovskou lyžařskou oblast Alta Valtellinu. Na západě a severu sousedí se švýcarským světoznámým střediskem St. Moritz, na východě hraničí se známou a oblíbenou oblastí Skirama Dolomiti Adamello Brenta a na jihu je omývaná břehy jezera Lago di Como. V nedalekém  okolí metropole Sondrio se nacházejí lyžařská střediska  Aprica, Madesimo a Chiesu Valmalenco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA