Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aprica

Aprica

(1180 – 2300 m. n. m.)
Lyžařské středisko Aprica nacházející se v regionu Lombardie bylo nedávno spojeno se střediskem Baradello, čímž se rozšířilo o dvě nové moderní čtyřsedačkové lanovky a 15 km sjezdových tratí. Zdejší sjezdovky jsou dokonale propojeny vleky, jsou nejrůznějších délek a určeny všem typům lyžařů. V 70. a 80. letech 20. století patřilo toto středisko mezi absolutní světovou špičku. V dnešní době jej řadíme mezi středně velká střediska, musí se zde ale ještě zapracovat na infrastruktuře a vybavenosti ubytovacích kapacit. Lyžování je umožněno na severních svazích nad městečkem a sněhová děla zde udržují kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu trvající až do dubna. Aprica nabízí přívětivě vysoké procento ojedinělých a kvalitních černých tratí, které uspokojují i ty nejnáročnější lyžaře. Celkově je zde 42 km tratí, z toho 19 modrých, 13 červených a 10 černých, které jsou obsluhovány 14 vleky, 2 kabinkovými a 7 sedačkovými lanovkami o přepravní kapacitě 24 tisíc osob za hodinu. Přes 80% sjezdovek je pravidelně uměle zasněžováno a všechny jsou upravovány. Dětem je určená široká sjezdovka na úpatí svahu, kde ti nejmenší mohou využít pojízdných koberců. V oblasti Baradello byl výšce asi 1800 metrů nad mořem vystavěn snowpark s překážkami, skoky a raily. Z dalších poskytovaných služeb jmenujme například skiservis, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařskou i snowboardovou školu či úschovnu. V části Magnolta si můžete zajít zaplavat do krytého bazénu.

Ubytování je možné na okraji Apricy, kde vyrostly moderní hotelové komplexy francouzského stylu, některé hotely jsou situovány v naprosté blízkosti sjezdovek. Téměř všechny jsou tak v jejich pěším dosahu a nemusíte tak vůbec využívat své auto. Středisko je rovněž vybaveno dostatkem barů, občerstvení a restaurací s kvalitní kuchyní. Velmi milým překvapením byly až neuvěřitelně nízké ceny za jídlo i ubytování. Vzdálenost střediska Aprica od Prahy je 836 km.

Geografická oblast Valtellina ležící na samém severu Itálie, pod sebe zahrnuje také obrovskou lyžařskou oblast Alta Valtellinu. Na západě a severu sousedí se švýcarským světoznámým střediskem St. Moritz, na východě hraničí se známou a oblíbenou oblastí Skirama Dolomiti Adamello Brenta a na jihu je omývaná břehy jezera Lago di Como. V nedalekém  okolí metropole Sondrio se nacházejí lyžařská střediska  Aprica, Madesimo a Chiesu Valmalenco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA