Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Campodolcino

Campodolcino 

Campodolcino je malé městečko s přibližně 1100 obyvateli, které je situováno v severní Lombardii, nedaleko hranic se Švýcarskem. Leží na poměrně frekventované silnici spojující italskou Chiavennu s hraničním přechodem Splügenpass. Campodolcinem v minulosti procházela stará obchodní stezka nazývaná Via Spluga.

Via Spluga byla již před 2 000 lety hlavní spojnicí mezi Švýcarskem a Itálií. Neustále po ní proudily davy lidí a pomocí mezků se přepravovalo obrovské množství zboží. Stezka prochází výjimečně krásnou krajinou, proto je dnes vyhledávána milovníky přírody a nadšenými pěšími turisty. Je dlouhá 65 kilometrů a v některých částech dnes vede přímo po této bývalé obchodní cestě. Začíná na švýcarsko-italském pomezí v městečku Thusis a vede přes soutěsky Viamala a Roffla. Po kamenné cestě dále směřuje přes divoký průsmyk Splügenpass, kde je možné se kochat dech beroucí soutěskou Cardinello.

Via Spluga vede dále do městečka Monte Spluga, kolem přehradní nádrže Splügensee (Lago di Montespluga) a pokračuje až do Chiavenny. V úseku mezi vesničkou Splügen a italskou Isolou se nacházejí nejkrásnější pozůstatky historických cest. Z cesty je možné sejít také do malebné vesničky Valle San Giacomo, kde je možné okusit tradiční a velmi chutnou italskou kuchyni.

Samotné Campodolcino je poklidným horským městečkem ležícím v nadmořské výšce 1071 metrů, které dává možnost poznat typický italský venkov a vychutnat si pohodovou atmosféru. V části Campodolcina nazývané Prestone byla ve 30. letech minulého století vybudována přehrada. Kolem přehradní nádrže dnes vede příjemná pěší zóna.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA