Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Madesimo

Madesimo

Na italsko-švýcarském pomezí se rozkládá nepříliš známá lyžařská oblast Madesimo, která nabízí perfektní možnosti lyžování, ale také ubytování a stravování na úrovni. Je ideální destinací pro prožití příjemné odpočinkové lyžařské dovolené uprostřed nedotčených hor. Madesimo je častým cílem víkendových lyžařů z Milána, přes týden jsou však zdejší svahy téměř liduprázdné.

Díky malé vytíženosti tohoto lyžařského střediska si zde přijdou na své především lyžaři dávající přednost pohodovému lyžování a klidu. O víkendech se sice Madesimo promění v poměrně frekventovanou oblast, protože ho zaplaví výletníci pocházející z nedalekého Milána. Madesimo je vyhlášeno svými ideálními sněhovými podmínkami, je totiž posazeno ve výšce 1550 metrů nad mořem, nad údolím Val Chiavenna. To dále od jezera Como stoupá strmě vzhůru až k sedlu Passo Spluga, které se nachází v nadmořské výšce 2113 metrů.

Hřebeny Lepontských Alp se zdvihají velmi strmě z Pádské nížiny a způsobují tak silný návětrný efekt a brzdí oblačnost přicházející ze Středomoří. Ničím neobvyklým zde proto nejsou ani více jak dvoumetrové sněhové závěje. Například v roce 2009 ležela v oblasti Groppero 410 cm vysoká navátá sněhová vrstva. Lyžařská sezóna zde trvá od začátku prosince až do konce dubna.

Hluboko v údolí se rozkládá malebná vesnička Campodolcino, která je s lyžařským areálem propojena podzemní lanovkou. Tato lanovka je výhodnou alternativou přístupu do lyžařského areálu. Jinak je možné se do něj dostat pouze po úzké horské silnici, která nebývá vždy sjízdná. Okolí Madesima tvoří jen vysokohorská pustina, která se táhne všemi směry, kam až oko dohlédne. Pobyt v Madesimu je tak příjemnou terapií pro všechny obyvatele rušných měst, kteří si zde mohou vychutnávat nejen čistý vzduch, ale také pohled na hory ničím nenarušené moderní civilizací.

V Madesimu najdou lyžaři celkem 46 kilometrů sjezdovek, z nichž 33 kilometrů je pravidelně dosněžováno technickým sněhem. Co se týče obtížnosti, tak 32 % sjezdovek je modrých, 55 % červených a 13 % černých. Jejich průměrná délka jsou 2 kilometry, nejdelší jsou tři páteřní tratě směřující z vrcholů Colmenetta a Cima Sole do Madesima. Oblíbená je také tříkilometrová nenáročná červená sjezdovka Valsecchi vedoucí z Colmenetta, která má v závěru poněkud větší klesání. S touto tratí se spojuje široká černá Interpista křižující svahy Cima Sole. Ze stejného vrcholu pak spadá ještě červená Vanoni, která je ideální pro rychlý a přitom nenáročný carving. Freeridery pak láká široký žlab Canalone, který se pyšní tisícimetrovým převýšením a zároveň relativně bezpečným sklonem. Jde o jednu z mála freeridových příležitostí v celé Itálii.

Na okrajích areálu jsou prostorné kratší slalomáky Montalto a Piani. O přepravu lyžařů na svazích se starají moderní a rychlé lanovky, některé vedou na 2150 metrů vysoké úbočí Cima Sole, jiné zase na sousední holý vrchol Colmanetta, který dosahuje výšky 2240 metrů nad mořem. Cima Sole je starou visutou kabinovou lanovkou spojena ještě s vrcholem Pizzo Groppera, který se tyčí do výšky 2948 metrů nad mořem. Celková přepravní kapacita lanovek je 26 260 osob za hodinu.

Madesimo je příjemnou alternativou rušných lyžařských areálů. Je ideální pro začínající a středně náročné lyžaře. Zkušení jezdci a vyznavači lyžařského adrenalinu by se zde po několika dnech mohli začít nudit. Areál se totiž bohužel nedá skombinovat s návštěvou jiných lyžařských středisek. Nejblíže je cca dvě hodiny cesty vzdálený švýcarský Svatý Mořic nebo Bormio. Bližší informace je možné najít na stránkách www.skiareavalchiavenna.it

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA