Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bormio

Bormio

(1225 – 3012 m. n. m.)
Starobylé městečko Bormio se rozkládá na jihu průsmyku Passo Stelvio, který se nachází ve výšce 2757 metrů nad mořem. V dávných dobách bylo důležitou zastávkou při cestách z Rakouska - Uherska na jih do Lombardie. Ve městě tak najdete množství architektonicky cenných památek a řadu muzeí. Nové Bormio tvořené hotely a apartmány bylo vystavěno ve vyšších polohách, kde došlo také k vybudování lyžařského areálu se spoustou sjezdovek nejrůznějších náročností a délek. V Bormiu se konaly Mistrovství světa v alpských disciplínách v roce 1985 a 2005.

Lyžařský areál San Colombano je rozdělen na dvě části: Bormio a Valdidentro a společně tak nabízí návštěvníkům 81 km sjezdových tratí. Převažují zde středně těžké červené, kterých je 24, dále se lyžuje na 17 modrých a 5 černých sjezdovkách. Přepravu lyžařů zajišťuje 13 vleků, 3 kabinkové a 12 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 32 000 osob za hodinu.

Samotný areál Bormio nabízí 50 km severozápadně orientovaných sjezdovek na pláních hory Cima Bianca vysoké 3012 metrů nad mořem.  Z údolí se do hotelového městečka dostanete visutou kabinkovou lanovkou, která pokračuje až na vrchol. Nad hranicí lesa se nachází ještě mnoho sjezdovek s lanovkami a vleky. Z vrcholu Cima Bianca pak můžete podniknout 10 kilometrový sjezd s převýšením neuvěřitelných 1800 metrů. Z této trati budou nadšeni hlavně zkušenější a náročnější lyžaři. Ve Valdidentru je pro vás připraveno 31 km sjezdovek rozkládajících se na svazích protějšího kopce Corno di San Colombano. K dispozici jsou zde převážně středně obtížné červené sjezdovky. Pokud vám sjezdovky v Bormiu a Valdidentru nebudou stačit, můžete si v rámci jednoho skipasu 4 Valley skipas - Alta Valtellina zajít zalyžovat do některého z dalších středisek v oblasti Alta Valtellina. Připravena je také pestrá paleta lyžování ve volném terénu a další skialpinistické lahůdky.

Pro milovníky běžeckého lyžování je v okolí připraveno kolem 40 km upravovaných běžeckých tratí. Na snowboardisty čeká moderní snowpark v Bormiu i Valdidentru. Pokud si budete chtít od lyžování odpočinout, navštivte krytý bazén, zimní stadión, zajděte si zarelaxovat do termálního jezírka se 40°C vodou, do sauny, páry, na masáže. Zahrát si můžete squash, tenis, také pro děti je zde připravena řada atrakcí. O večerní zábavu se postarají kina, diskotéky nebo obchůdky s nejrůznějším zbožím. Jsou zde samozřejmě široké možnosti stravování v místních restauracích a barech. V Bormiu je různorodá nabídka ubytovacích kapacit za velmi příznivé ceny. Střediska v San Colombano jsou od Prahy vzdálená 670 km.

 

Kontextová reklama.

Bormio - lyžařské středisko

Bormio - lyžařské středisko

V italské Alta Valtellině najdete ta nejlepší lyžařská střediska. Mezi ně rozhodně patří i Bormio, které se proslavilo zejména pořádáním závodů Světového poháru v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Rozkládá se v nejsevernějším cípu Lombardie a je třetím nejvýše položeným lyžařským střediskem v Itálii.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA