Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bormio

Bormio

(1225 – 3012 m. n. m.)
Starobylé městečko Bormio se rozkládá na jihu průsmyku Passo Stelvio, který se nachází ve výšce 2757 metrů nad mořem. V dávných dobách bylo důležitou zastávkou při cestách z Rakouska - Uherska na jih do Lombardie. Ve městě tak najdete množství architektonicky cenných památek a řadu muzeí. Nové Bormio tvořené hotely a apartmány bylo vystavěno ve vyšších polohách, kde došlo také k vybudování lyžařského areálu se spoustou sjezdovek nejrůznějších náročností a délek. V Bormiu se konaly Mistrovství světa v alpských disciplínách v roce 1985 a 2005.

Lyžařský areál San Colombano je rozdělen na dvě části: Bormio a Valdidentro a společně tak nabízí návštěvníkům 81 km sjezdových tratí. Převažují zde středně těžké červené, kterých je 24, dále se lyžuje na 17 modrých a 5 černých sjezdovkách. Přepravu lyžařů zajišťuje 13 vleků, 3 kabinkové a 12 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 32 000 osob za hodinu.

Samotný areál Bormio nabízí 50 km severozápadně orientovaných sjezdovek na pláních hory Cima Bianca vysoké 3012 metrů nad mořem.  Z údolí se do hotelového městečka dostanete visutou kabinkovou lanovkou, která pokračuje až na vrchol. Nad hranicí lesa se nachází ještě mnoho sjezdovek s lanovkami a vleky. Z vrcholu Cima Bianca pak můžete podniknout 10 kilometrový sjezd s převýšením neuvěřitelných 1800 metrů. Z této trati budou nadšeni hlavně zkušenější a náročnější lyžaři. Ve Valdidentru je pro vás připraveno 31 km sjezdovek rozkládajících se na svazích protějšího kopce Corno di San Colombano. K dispozici jsou zde převážně středně obtížné červené sjezdovky. Pokud vám sjezdovky v Bormiu a Valdidentru nebudou stačit, můžete si v rámci jednoho skipasu 4 Valley skipas - Alta Valtellina zajít zalyžovat do některého z dalších středisek v oblasti Alta Valtellina. Připravena je také pestrá paleta lyžování ve volném terénu a další skialpinistické lahůdky.

Pro milovníky běžeckého lyžování je v okolí připraveno kolem 40 km upravovaných běžeckých tratí. Na snowboardisty čeká moderní snowpark v Bormiu i Valdidentru. Pokud si budete chtít od lyžování odpočinout, navštivte krytý bazén, zimní stadión, zajděte si zarelaxovat do termálního jezírka se 40°C vodou, do sauny, páry, na masáže. Zahrát si můžete squash, tenis, také pro děti je zde připravena řada atrakcí. O večerní zábavu se postarají kina, diskotéky nebo obchůdky s nejrůznějším zbožím. Jsou zde samozřejmě široké možnosti stravování v místních restauracích a barech. V Bormiu je různorodá nabídka ubytovacích kapacit za velmi příznivé ceny. Střediska v San Colombano jsou od Prahy vzdálená 670 km.

 

Kontextová reklama.

Bormio - lyžařské středisko

Bormio - lyžařské středisko

V italské Alta Valtellině najdete ta nejlepší lyžařská střediska. Mezi ně rozhodně patří i Bormio, které se proslavilo zejména pořádáním závodů Světového poháru v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Rozkládá se v nejsevernějším cípu Lombardie a je třetím nejvýše položeným lyžařským střediskem v Itálii.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA