Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Thuile

La Thuile

(1450 – 2652 m. n. m.)
Menší italské městečko La Thuile leží v prosluněné kotlině v nadmořské výšce 1441 metrů a dodnes si uchovává poklidnou atmosféru jednoho z prvních lyžařských středisek v oblasti. Přesto svou vybaveností a kvalitou sjezdovek patří mezi nejlepší světová střediska. Lyžuje se na jižních svazích nejvyšší hory Evropy Mont Blancu.  Zdejší svahy uspokojí jak začátečníky, tak i zdatné a zkušené lyžaře, snowboardisty a milovníky lyžování ve volném terénu (freeride). Italské středisko La Thuile je propojeno s francouzským La Rosiere a návštěvníkům je tak k dispozici 150 km upravovaných sjezdových tratí, z nichž asi 20% je uměle zasněžováno.  Tyto areály mají ještě se střediskem Colle del Piccolo San Bernardo společný skipas, který umožňuje se mezi nimi volně pohybovat. Lyžuje se na 73 sjezdovkách, z nichž 7 je jednoduchých zelených, 26 začátečnických modrých, 29 středně náročných červených a 11 těžkých černých, určených zdatným lyžařům. Přepravu lyžařů zajišťuje 20 vleků, 1 kabinková a 17 sedačkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 44 tisíc osob za hodinu.

Vyznavači běžeckého lyžování budou nadšeni z 35 km upravovaných běžeckých tras v okolí a na náhorní plošině Petosan, ze které je nádherný výhled na Mont Blanc. Pro snowboardisty zde byl vystavěn 500 metrů dlouhý snowpark s množstvím překážek, skoků, railů a U-rampou, který je obsluhován vlastním vlekem. La Thuile nabízí i řadu dalších sportovních aktivit. Oblíbené jsou vyhlídkové lety nad údolím Petit Saint Bernard, které se rozkládá na hranicích Itálie a Francie a nad masívem Mont Blancu. La Thuile je také vyhledávanou destinací vyznavačů heliskiingu, který je ve Francii značně omezován. Heliskiing je extrémní sport, kdy se necháte helikoptérou vyvézt na vrcholky ledovců nebo horských masívů a pak je na lyžích sjedete dolů. V La Thuile je k tomu určen ledovec Rutor.

Ve středisku je návštěvníkům k dispozici množství barů, restaurací, skiservisů, půjčoven a prodejen s lyžařským vybavením. La Thuile nabízí k odpočinku relaxaci ve fitness centru, návštěvu bowlingu, tělocvičen, využít můžete také lázeňské služby jako je sauna, solárium, masáže či vířivky. Za návštěvu stojí některá z místních vinoték s degustací vynikajících savojských vín. Středisko La Thuile je od Prahy vzdáleno 980 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA