Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Passo Stelvio - Stilfserjoch

Passo Stelvio - Stilfserjoch

(2750 – 3400 m. n. m.)
Malé italské městečko Passo Stelvio leží v nadmořské výšce 2760 metrů, v údolí pod horským masivem Ortler  měřícím 3905 metrů nad mořem. Nachází se mezi regiony Lombardie a Jižní Tyrolsko. Městečko je obýváno pouze v létě a stalo se tak nejvýše položeným střediskem s letním provozem v celých Alpách. Stilfserjoch je zároveň také jedním z nejvýše položených průsmyků v Alpách, který je dostupný po silnici. Do sedla se však dostanete pouze v letním období, od pozdního jara do doby než napadne první sníh. Po zbytek roku jsou silnice vedoucí z městeček Bormio nebo Trafoi uzavřeny. Středisko Passo Stelvio je v letních měsících turisticky velmi vyhledávané a jeho význam neustále roste. Díky vysoké nadmořské výšce srovnatelné snad jen s ledovcovými areály Zermatt a Saas-Fee je ledovec nad Passo Stelvio často využíván lyžařskými družstvy z mnoha zemí. Část sjezdovek bývá proto uzavřená. Dostatečná nadmořská výška umožňuje celodenní provoz v období od května do listopadu. IO během vrcholného léta je zde zajištěna dostatečná a kvalitní sněhová pokrývka, přestože teploty v údolí mohou dosahovat až 40°C.

Passo Stelvio je největším ledovcovým areálem v Itálii a milovníci cyklistiky si jistě nenechají ujít vyhlášenou cyklistickou trasu vedoucí do tohoto průsmyku. V létě zde můžete lyžovat na ledovci ve výškách 3050 až 3400 metrů nad mořem, kam vás asi za 10 minut vyveze systém kabinových lanovek.  První kabinka vede z městečka Passo Stelvio do Trioncerone ve výšce 3050 metrů, odtud pak vede další do stanice Livrio, která se nachází ve výšce 3170 metrů. Pokud vystoupíte ve stanici Livrio, ocitnete se asi v polovině ledovce. Kotvami se potom můžete nechat vyvézt ještě výše, až do nadmořské výšky 3400 metrů pod vrchol Punta degli Spiriti. Na ledovci leží sjezdovky nejrůznějších délek a obtížností, kde si na své přijde opravdu každý. Je zde široká sjezdovka pro carving, mírné pohodové sjezdovky, krátký slalomový svah Nagler a sportovní svahy v oblasti Geister, které jsou často využívány jako tréninkové svahy s omezením provozu pro veřejnost. Celkově je zde lyžařům k dispozici 20 km sjezdovek, převážně lehkých modrých a středně těžkých červených. Nejtěžší tratí je červená Pista Stelvio dlouhá 8 km s převýšením 650 metrů. Tratě jsou obsluhovány 6 vleky a 2 kabinkovými lanovkami.

Areál nabízí také kvalitní snowpark s množstvím skoků, railů, překážek, s U-rampou a upravovanou Half-pipe. Ve výšce 3400 metrů najdeme také běžecké okruhy. Ubytování je možné v hotelu, který se nachází přímo ve stanici lanovky Livrio, takže máte sjezdovky přímo před okny. Další možnosti ubytování jsou v městečku Passo Stelvio, Bormiu nebo Trafoi, kde jsou hotely vybaveny i bazénem a saunou. Městečka Bormiu a Trafoi jsou dostupná po horské cestě, kde si však řidiči musí dávat dobrý pozor, jelikož se různě klikatí. Nabízí však také krásné výhledy do okolí.Tato oblast umožňuje mnoho dalších turistických aktivit, za návštěvu stojí například návštěva národního parku Stelvio. Můžete si zajezdit na kole po trase Giro d´Italia nebo se zúčastnit červencového srazu motocyklistů s názvem International Motorcycle Meeting. Středisko je od Prahy vzdáleno 715 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA