Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prato Nevoso - Mondole Ski

Prato Nevoso - Mondole Ski

(950 – 2085 m. n. m.)
Asi 100 km na jih od Turína se v Piemontských Alpách nachází lyžařské středisko Mondolé. Umístěno je v horském masívu mezi vesničkami Prato Nevoso a Artesina, které byly navzájem propojeny a vytvořily tak novou lyžařskou oblast ležící asi jen 50 km od Středozemního moře. Přesto se zde kvalitní sněhová pokrývka udržuje od prosince až do konce dubna.  Úspěch si toto středisko u lyžařů získalo svými prázdnými sjezdovkami, vleky bez front a hlavně krásným počasím. V roce 2003 bylo Mondolé dějištěm juniorského mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a v roce 2005 pak mistrovstvím světa ve snowboardingu. Mondolé je ideálním střediskem pro trávení rodinné zimní dovolené.

Ve středisku Mondolé Ski je lyžařům k dispozici 90 km sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností. Zajezdit si můžete na 13 modrých, 17 červených a 5 černých sjezdovkách. Ty jsou obsluhovány 13 vleky a 11 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 30 tisíc osob za hodinu.

Středisko nabízí také kvalitní zázemí pro vyznavače snowboardu a místní snowpark bývá označován za jeden z nejlepších v Itálii. Jeho součástí je Funpark, boardercross a Half - Pipe. Okolí nabízí 4 kilometry běžeckých tratí. Zajímavostí střediska je noční lyžování na 5 km dlouhé osvětlené sjezdovce v Prato Nevoso, která je jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek v Evropě. Skipas Mondolé platí na všechny lanovky v oblasti a na noční lyžování 3x týdně. Pokud budete mít hlad, zastavte se na jídlo v některé z horských bud, které jsou rozesety na zasněžených svazích a nabízí kvalitní a chutnou kuchyni. Ubytování je možné v některém hotelu či apartmánu v Prato Nevoso. Postavena tam byla také nová apartmánová rezidence v alpském stylu. Za poplatek můžete využít saunu, páru, vířivku nebo parkoviště.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA