Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prato Nevoso - Mondole Ski

Prato Nevoso - Mondole Ski

(950 – 2085 m. n. m.)
Asi 100 km na jih od Turína se v Piemontských Alpách nachází lyžařské středisko Mondolé. Umístěno je v horském masívu mezi vesničkami Prato Nevoso a Artesina, které byly navzájem propojeny a vytvořily tak novou lyžařskou oblast ležící asi jen 50 km od Středozemního moře. Přesto se zde kvalitní sněhová pokrývka udržuje od prosince až do konce dubna.  Úspěch si toto středisko u lyžařů získalo svými prázdnými sjezdovkami, vleky bez front a hlavně krásným počasím. V roce 2003 bylo Mondolé dějištěm juniorského mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a v roce 2005 pak mistrovstvím světa ve snowboardingu. Mondolé je ideálním střediskem pro trávení rodinné zimní dovolené.

Ve středisku Mondolé Ski je lyžařům k dispozici 90 km sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností. Zajezdit si můžete na 13 modrých, 17 červených a 5 černých sjezdovkách. Ty jsou obsluhovány 13 vleky a 11 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 30 tisíc osob za hodinu.

Středisko nabízí také kvalitní zázemí pro vyznavače snowboardu a místní snowpark bývá označován za jeden z nejlepších v Itálii. Jeho součástí je Funpark, boardercross a Half - Pipe. Okolí nabízí 4 kilometry běžeckých tratí. Zajímavostí střediska je noční lyžování na 5 km dlouhé osvětlené sjezdovce v Prato Nevoso, která je jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek v Evropě. Skipas Mondolé platí na všechny lanovky v oblasti a na noční lyžování 3x týdně. Pokud budete mít hlad, zastavte se na jídlo v některé z horských bud, které jsou rozesety na zasněžených svazích a nabízí kvalitní a chutnou kuchyni. Ubytování je možné v některém hotelu či apartmánu v Prato Nevoso. Postavena tam byla také nová apartmánová rezidence v alpském stylu. Za poplatek můžete využít saunu, páru, vířivku nebo parkoviště.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA