Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sestriere - Via Lattea

Sestriere - Via Lattea

(1350 – 2840 m. n. m.)
Lyžařská oblast Sestriere – Via Lattea se rozkládá v Kottických Alpách, asi 80 km od Turína a malou částí zasahuje i na území Francie. Vznikla spojením středisek Sestriére, Claviére, Sansicario, Cesana, Pragelat, Sauze d´Oulx a francouzského Mongenevre, které jsou dnes propojeny řadou lanovek a vleků. Vytvořila se tak jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Alp, jejíž název Via Lattea znamená v překladu „Mléčná dráha“. V Sestriere – Via Lattea se pravidelně konají závody Světového poháru, v roce 1997 se zde konalo mistrovství světa a v roce 2006 proběhly i 20. Zimní olympijské hry. Z toho důvodu došlo k velké modernizaci a rekonstrukci střediska. O dokonalou kvalitu tratí se stará vylepšený systém umělého zasněžování.

Středisko celkově nabízí úžasných 400 km sjezdových tratí, které jsou určeny všem skupinám lyžařů, převahu však mají svahy střední obtížnosti. Najdeme zde 58 modrých, 118 červených a 42 černých upravovaných sjezdovek, z nichž je asi 30% uměle zasněžováno. Přepravu lyžařů zajišťuje 45 vleků, 1 pozemní lanovka, 5 kabinkových a 38 sedačkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 113 000 osob za hodinu.

Na milovníky snowboardingu zde bylo také myšleno, proto byl nejdříve vystavěn rozsáhlý snowpark s quarterpipe, zábradlími, skoky a boardercross, ke kterému následně přibyly další 3 úplně nové snowparky. V okolí si dostatečně zajezdí také vyznavači běžeckého lyžování, jelikož je pro ně připraveno kolem 50 km upravovaných tratí. V oblasti je řada možností freeridu pro lyžaře, kteří dávají přednost volnému prostoru před upravovanými sjezdovkami.

Sestriere je skvělou oblastí pro horskou turistiku, zahrát si zde můžete také golf na 18 golfových hřištích, jsou zde i tenisové kurty, autodráha pro dospělé a možnost jízdy na koni. Vyzkoušet můžete heliskiing, paragliding, snowtubing a mnoho dalších druhů moderních zimních sportů. Máte možnost podniknout noční lyžování na závodní sjezdovce G. Agnelliho. Byla zde vybudována široká infrastruktura s nepřeberným množstvím poskytovaných služeb. Fungují zde lyžařské a snowboardové školy a školky, skiservisy, úschovny batohů, postaven byl multifunkční sportovní komplex s tenisem, squashem a relaxačními službami. Nevýhodou tohoto střediska jsou někdy až příliš vysoké ceny za ubytování v hotelech či apartmánech, kterých je zde navíc nedostatek, vzhledem k počtu turistů. Stravování je možné v některé z restaurací či v bufetu, na které zde narazíte téměř na každém kroku. Středisko je od Prahy vzdáleno 1165 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA