Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sulden am Ortler

Sulden am Ortler

(1900 – 3250 m. n. m.)
Městečko Sulden je součástí obce Stilfs a z jeho původní zástavby se dochoval pouze kostel, v posledních letech došlo totiž k velké výstavbě nejrůznějších rekreačních zařízení. Lyžařské středisko Sulden am Ortler se nachází v Jižním Tyrolsku, v údolí Sulden pod nejvyšším vrcholem oblasti Ortler měřícím 3905 metrů nad mořem. Díky jeho skvělé poloze na rozmezí Itálie, Rakouska a Švýcarska se stalo vyhledávaným střediskem letních i zimních sportů lidí ze všech koutů Evropy. Areál si díky své vysoké nadmořské výšce udržuje kvalitní sněhovou pokrývku už od konce října do poloviny května. Sulden am Ortler sousedí s dvěma dalšími menšími areály Prad a Trafoi. Nad Schaubachhütte se pasou nepálští jaci, které sem přivezl místní rodák Reinhold Messner.

Středisko poskytuje lyžařům 42 km sjezdových tratí, 11 modrých, 7 červených a 6 černých, z nichž asi polovina je uměle zasněžovaná. Přeprava lyžařů je zajištěna 3 vleky, 2 kabinkovými a 6 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 9000 osob za hodinu. Z centra Suldenu se dostanete kabinovou lanovkou k horské chatě Schaubach ve výšce 2600 metrů, odtud se dále pokračuje sedačkovou lanovkou k restauraci Madritsch 2820 metrů vysoko a nakonec do výšky 3250 metrů nad mořem se necháte vyvézt opět sedačkovou lanovkou. Je odtud krásný výhled na třítisícovky Ortler, Koenigspitze a Gran Zebru. Z vrcholu si můžete sjet několik červených, jednu modrou i jednu černou trať vedoucí zpět k restauraci. K výchozí stanici kabinové lanovky se dostanete po širokých modrých sjezdovkách.  V oblasti Madritschhuette můžete lyžovat i na postranních svazích Kanzelu měřícím 2350 metrů a Langensteinu s výškou 2450 metrů nad mořem. Je zde několik lehkých i obtížnějších tratí, které jsou obsluhovány 2 sedačkovými lanovkami. Milovníci snowboardingu ocení snowpark s half-pipe, funpark se skoky a boardercrossovou dráhu.

V okolí se nachází kolem 10 km upravovaných běžeckých tratí ve výškách 1800 – 1900 metrů nad mořem. Najdeme zde ještě 2 snowparky a jednu Ski školu. Přímo v Suldenu si můžete odpočinout v krytém bazénu a skvěle se najíst v některé z místních restaurací a barů. V nedalekém městečku Trafoi se nachází muzeum slavného lyžaře Gustava Thoniho, kde jsou vystaveny dokonce i jeho lyže. Středisko je od Prahy vzdáleno 650 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA