Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sulden am Ortler

Sulden am Ortler

(1900 – 3250 m. n. m.)
Městečko Sulden je součástí obce Stilfs a z jeho původní zástavby se dochoval pouze kostel, v posledních letech došlo totiž k velké výstavbě nejrůznějších rekreačních zařízení. Lyžařské středisko Sulden am Ortler se nachází v Jižním Tyrolsku, v údolí Sulden pod nejvyšším vrcholem oblasti Ortler měřícím 3905 metrů nad mořem. Díky jeho skvělé poloze na rozmezí Itálie, Rakouska a Švýcarska se stalo vyhledávaným střediskem letních i zimních sportů lidí ze všech koutů Evropy. Areál si díky své vysoké nadmořské výšce udržuje kvalitní sněhovou pokrývku už od konce října do poloviny května. Sulden am Ortler sousedí s dvěma dalšími menšími areály Prad a Trafoi. Nad Schaubachhütte se pasou nepálští jaci, které sem přivezl místní rodák Reinhold Messner.

Středisko poskytuje lyžařům 42 km sjezdových tratí, 11 modrých, 7 červených a 6 černých, z nichž asi polovina je uměle zasněžovaná. Přeprava lyžařů je zajištěna 3 vleky, 2 kabinkovými a 6 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 9000 osob za hodinu. Z centra Suldenu se dostanete kabinovou lanovkou k horské chatě Schaubach ve výšce 2600 metrů, odtud se dále pokračuje sedačkovou lanovkou k restauraci Madritsch 2820 metrů vysoko a nakonec do výšky 3250 metrů nad mořem se necháte vyvézt opět sedačkovou lanovkou. Je odtud krásný výhled na třítisícovky Ortler, Koenigspitze a Gran Zebru. Z vrcholu si můžete sjet několik červených, jednu modrou i jednu černou trať vedoucí zpět k restauraci. K výchozí stanici kabinové lanovky se dostanete po širokých modrých sjezdovkách.  V oblasti Madritschhuette můžete lyžovat i na postranních svazích Kanzelu měřícím 2350 metrů a Langensteinu s výškou 2450 metrů nad mořem. Je zde několik lehkých i obtížnějších tratí, které jsou obsluhovány 2 sedačkovými lanovkami. Milovníci snowboardingu ocení snowpark s half-pipe, funpark se skoky a boardercrossovou dráhu.

V okolí se nachází kolem 10 km upravovaných běžeckých tratí ve výškách 1800 – 1900 metrů nad mořem. Najdeme zde ještě 2 snowparky a jednu Ski školu. Přímo v Suldenu si můžete odpočinout v krytém bazénu a skvěle se najíst v některé z místních restaurací a barů. V nedalekém městečku Trafoi se nachází muzeum slavného lyžaře Gustava Thoniho, kde jsou vystaveny dokonce i jeho lyže. Středisko je od Prahy vzdáleno 650 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA