Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tauferer Ahrntal - Klausberg - Speikb.

Tauferer Ahrntal - Klausberg - Speikboden

(950 – 2510 m. n. m.)
V údolí Tauferer Ahrntal  se kromě několika vesnic nachází také dvě menší, ale významná a špičkově vybavená lyžařská střediska Speikboden a Klausberg. Rozkládají se v srdci národního parku Rieserferner mezi Zillertalskými Alpami a Durreckem a v jejich sousedství se rozprostírá další lyžařské středisko Kronplatz. Celá oblast je obklopena osmdesáti třítisícovými vrcholy a charakteristická je pro ni přítomnost vysoké sněhové pokrývky během celé sezóny. Tyto areály zatím naštěstí nejsou poznamenány masovým turismem, a proto mají skvělou a nezkaženou atmosféru. Obě poskytují dokonalé zázemí všem lyžařům i snowboardistům.  Za svůj ráj ji považují také milovníci jízdy ve volném terénu, tzv. freeridisti.

Tato dvě střediska společně poskytují návštěvníkům 48 km sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností z nichž kolem 70% je uměle zasněžováno. Sjezdovky se nachází v nadmořské výšce od 950 do 2510 metrů nad mořem. Lyžuje se na 6 modrých, 8 červených a 6 černých sjezdovkách, které jsou obsluhovány jedním vlekem, 4 kabinkovými a 10 sedačkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 25 000 osob za hodinu.

V Klausbergu je 24 km sjezdovek, které se nachází převážně na jižních a západních svazích až do výšky 2510 metrů nad mořem.  Přeprava lyžařů je zajištěna moderními 3 a 4 sedačkovými lanovkami. Na nejvyšší místo areálu se můžete nechat vyvézt 8 místnou kabinkovou lanovkou a následně si sjet téměř 3 km dlouhý červený svah. Jedná se přitom o nejvýše položenou osmimístnou kabinovou lanovku Jižního Tyrolska. Nově zde byl vybudován snowpark a dětský zábavní park „Klausi Land“.  Pro děti jsou nad vesničkami Rein in Taufers a Weissenbach připraveny další vleky se cvičnými loukami. Speikboden leží nedaleko vesničky Luttach, nad kterou se tyčí vrchol Sonnklar měřící 2400 metrů nad mořem.  Sjezdovky jsou umístěny na jeho východních svazích. Zdejší různorodý terén a velmi široké sjezdovky uspokojí jak začínající, tak profesionální lyžaře. Kabinová lanovka vás vyveze do výšky 1950 metrů, odkud můžete dále pokračovat sedačkovou lanovkou až nahoru. V horní polovině areálu jsou sjezdovky určené zkušenějším lyžařům, zatímco ty níže položené uspokojí méně zdatné. V horní části areálu najdeme také snowpark vybavený několika překážkami a skoky. Pro běžkaře je Tauferer Ahrntal opravdovým rájem, protože upravované stopy se táhnou v délce několika desítek kilometrů. Nejvytrvalejší běžkaři mohou své schopnosti otestovat například na výškových trasách Kasein, Rein, Weissenbachu nebo Mühlwaldu.

Kromě lyžování nabízí tato střediska ještě řadu jiných sportovních aktivit, jako je například sáňkování, snowtubind, snowrafting, putování se sněžnicemi, bruslení nebo paragliding. V Klausbergu i Speikbodenu můžete využít služeb lyžařských i snowboardových škol, skiservisu, úschovny lyží a batohů, půjčovny vybavení a občerstvit se v horských barech a restauracích. Za zábavou jděte do hospůdky nebo na večerní diskotéku. Středisko je od Prahy vzdáleno 670 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA