Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Val Senales - Schnalstal

Val Senales - Schnalstal

(2011 – 3258 m. n. m.)
Středisko Val Senales neboli Schnalstal se rozkládá na hranicích Itálie a Rakouska v Ötztalských Alpách.  Lyžuje se na 300 metrů širokém Schnalstalském ledovci pod vrcholem Grawant. Ten zaručuje skvělé lyžařské podmínky během celého roku, proto se středisko stalo jediným v Jižním Tyrolsku, kde je možnost celoročního lyžování. Do povědomí lyžařů se však areál dostal teprve v roce 1991, kdy zde bylo nalezeno tělo zmrzlého muže, pravděpodobně z mladší doby kamenné. Muž byl později pojmenován Ötzi. Dnes je Val Senales vyhledávané a neustále se rozvíjející lyžařské středisko. Přesto v okolí i dnes najdete tradiční, sto let stará selská stavení. Hlavní lyžařská sezóna trvá od listopadu do dubna.

Na vrchol ledovce se lyžaři mohou dopravit visutou kabinovou lanovkou, která jezdí pouze za dobrého počasí. Z jeho vrcholu si pak můžete sjet slalomák nebo některou z klasických mírnějších modrých sjezdovek. Celkově středisko nabízí 35 km perfektně upravovaných tratí, které uspokojí všechny skupiny lyžařů i snowboardisty. Na sjezdovkách je možnost nočního lyžování a jsou uměle zasněžovány. Lyžaři mohou vyzkoušet 6 modrých, 6 červených a 4 těžké černé sjezdovky. Přeprava lyžařů je opatřena 4 vleky, 1 kabinkovou a 7 sedačkovými lanovkami s přepravní kapacitou 11450 osob za hodinu. Sedačkové lanovky jsou určeny k červeným a vleky k modrým tratím. Pod ledovcem si můžete sjet ještě krátkou černou sjezdovku vedoucí až k horské chatě Bella Vista. Od této chaty je pak možné vyjet na nejvyšší bod areálu Hintereis ve výšce 3258 metrů, který je na opačném jižním svahu a nabízí 2,5 km dlouhou prudší červenou sjezdovku. Nejdelší sjezdovkou je 8 kilometrový Pašerácký sjezd s převýšením 1200 metrů, jenž je určen spíše pro zdatnější lyžaře.

V okolí je 20 km běžeckých tras, z nichž 15 km se nachází na ledovci ve výškách 2800 - 3000 metrů.  Z toho důvodu jsou sjízdné i v létě a mají dostatek sněhu. Na ledovci byl vybudován rovněž snowpark s half-pipe, U-rampou a několika skoky. Na milovníky pěších zimních túr čeká na dvacet stezek stranou od lyžařského areálu. Je zde široká nabídka polyžařských aktivit, můžete například zavítat do interaktivního Archeoparku, kde je možné si vyzkoušet, jak se žilo v době kamenné. Pro děti je připravena škola lyžování s odborným instruktorem, zatímco pro rodiče některý ze ski barů. Místním unikátem je, že se můžete ubytovat přímo na ledovci ve výšce 3000 metrů, kde byl postaven hotel Grawant, jenž je nejvýše položeným hotelem v Evropě. Větší možnosti ubytování najdete v hotelové vesničce Kurzras, která se nachází na samotném konci údolí Val Senales. Byla zde postavena řada hotelů a penzionů s restauracemi a bary. Ve vesnici navštivte wellness centrum Olympia, kde si krásně odpočinete například při masáži nebo v sauně. K dispozici je také krytý bazén, vířivka, fitness, solárium, kosmetika, manikúra, pedikúra a mnoho dalších služeb. Středisko Val Senales je od Prahy vzdáleno 740 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA