Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cervinia

Cervinia

(1524 – 3280 m. n. m.)
V sousedství švýcarského střediska Zermatt se nachází lyžařské středisko Cervinia. Leží v západní části údolí Valle d´Aosta v italských Alpách. Cervinia je plně propojena s areály Valtournenche a Zermatt, dohromady tak v sezóně poskytují 394 km sjezdových tratí, v létě pak 26 km sjezdovek. Zdejší nadmořská výška zaručuje kvalitní a dostatečnou sněhovou pokrývku až do pozdního jara. Bohužel však může přinášet nevyzpytatelnou nestálost počasí. Svahy navíc poskytují nádherné výhledy do okolí, na dominantní Matterhorn a celou řadu dalších čtyřtisícovek, které jsou pro tuto oblast neodmyslitelné.

Samotná Cervinia poskytuje celkově 130 km sjezdovek, z nichž 17 je modrých, 34 červených a 6 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 11 vleků, 5 kabinkových a 12 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 40 500 osob za hodinu. Cervinia je určena pro všechny skupiny lyžařů, pro malé děti i začátečníky, pro středně pokročilé, ale především je vyhledávaná zdatnými a zkušenými lyžaři. Jsou zde také značné možnosti freeridu nesčetné množství snowboardových tras. Nad Plan Maison je "Indian park" se spoustou skoků a railů jak pro začátečníky, tak i pro profesionály. K dispozici je i zvláštní snowboard skipas. Velkou výzvou jsou také jedny z nejtěžších skialpinistických tras v Evropě. Z vrcholu Piccolo Cervino neboli Malý Matterhorn, který měří 3883 metrů nad mořem, vede do Valtournenche jedinečná 22 km dlouhá sjezdovka a do Zermattu pak další v délce 17 km.

Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet heliskiing, skiparagliding. Běžkařům je v okolí k dispozici 8 km upravovaných tratí. Středisko nabízí celou řadu ubytovacích kapacit, které jsou rozmístěny v těsné blízkosti lyžařských terénů. Ve městě Cervinia jsou pestré možnosti polyžařských aktivit a večerního rozptýlení v místních barech. Zahrejte si bowling, navštivte sportovní halu, zkuste výlet na sněžnicích nebo na sněžných skútrech. Najíst se pak zajděte do některé místní restaurace, které nabízí kvalitní jídla, v nichž se mísí tradiční německá, švýcarská a francouzská kuchyně. Přestože je Cervinia střediskem poměrně prestižním a vyhledávaným, ceny jsou zde neporovnatelně nižší oproti sousednímu Zermattu. Vzdálenost Cervinie od Prahy je 1110 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA