Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cervinia

Cervinia

(1524 – 3280 m. n. m.)
V sousedství švýcarského střediska Zermatt se nachází lyžařské středisko Cervinia. Leží v západní části údolí Valle d´Aosta v italských Alpách. Cervinia je plně propojena s areály Valtournenche a Zermatt, dohromady tak v sezóně poskytují 394 km sjezdových tratí, v létě pak 26 km sjezdovek. Zdejší nadmořská výška zaručuje kvalitní a dostatečnou sněhovou pokrývku až do pozdního jara. Bohužel však může přinášet nevyzpytatelnou nestálost počasí. Svahy navíc poskytují nádherné výhledy do okolí, na dominantní Matterhorn a celou řadu dalších čtyřtisícovek, které jsou pro tuto oblast neodmyslitelné.

Samotná Cervinia poskytuje celkově 130 km sjezdovek, z nichž 17 je modrých, 34 červených a 6 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 11 vleků, 5 kabinkových a 12 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 40 500 osob za hodinu. Cervinia je určena pro všechny skupiny lyžařů, pro malé děti i začátečníky, pro středně pokročilé, ale především je vyhledávaná zdatnými a zkušenými lyžaři. Jsou zde také značné možnosti freeridu nesčetné množství snowboardových tras. Nad Plan Maison je "Indian park" se spoustou skoků a railů jak pro začátečníky, tak i pro profesionály. K dispozici je i zvláštní snowboard skipas. Velkou výzvou jsou také jedny z nejtěžších skialpinistických tras v Evropě. Z vrcholu Piccolo Cervino neboli Malý Matterhorn, který měří 3883 metrů nad mořem, vede do Valtournenche jedinečná 22 km dlouhá sjezdovka a do Zermattu pak další v délce 17 km.

Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet heliskiing, skiparagliding. Běžkařům je v okolí k dispozici 8 km upravovaných tratí. Středisko nabízí celou řadu ubytovacích kapacit, které jsou rozmístěny v těsné blízkosti lyžařských terénů. Ve městě Cervinia jsou pestré možnosti polyžařských aktivit a večerního rozptýlení v místních barech. Zahrejte si bowling, navštivte sportovní halu, zkuste výlet na sněžnicích nebo na sněžných skútrech. Najíst se pak zajděte do některé místní restaurace, které nabízí kvalitní jídla, v nichž se mísí tradiční německá, švýcarská a francouzská kuchyně. Přestože je Cervinia střediskem poměrně prestižním a vyhledávaným, ceny jsou zde neporovnatelně nižší oproti sousednímu Zermattu. Vzdálenost Cervinie od Prahy je 1110 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA