Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valtournenche

Valtournenche

(1524 – 2982 m. n. m.)
Lyžařské středisko se rozkládá v údolí Valle d´Aosta, na švýcarsko – italské hranici, kde sousedí se známějším střediskem Cervinia, se kterým je propojeno vleky. Valtournenche je plně propojeno s areály Cervinia a Zermatt, dohromady tak v sezóně poskytují 394 km sjezdových tratí, v létě pak 26 km sjezdovek. Díky vysoké nadmořské výšce je ve středisku zajištěna dostatečná sněhová pokrývka až do pozdního jara. Valtournenche je ideálním místem pro strávení zimní dovolené, ale také pro aktivní letní odpočinek. Jedinečný je také výhled na protější 4478 metrů vysoký Matterhorn.

Z Malého Matterhornu vede do Valtournenche 22 km dlouhá sjezdovka, která patří svojí délkou k nejdelším tratím v Evropě. Na vrchol hory vede nejvýše položená lanovka na světě. Milovníci freeridového lyžování ocení náročné, ale zároveň nádherné volné sjezdy z vrcholku Trocken Stegg. Podniknout je však můžete pouze s lyžařským instruktorem nebo s průvodcem. Valtournenche se stal rájem také pro snowboardisty. Na vrcholu Plateau Rosa je celoročně otevřený největší snowboardový park v Evropě - Gravity Park vybavený U-rampou, quarterpipe, skoky, slidy a zábradlími. Pokud již budete z lyžování unavení a dostanete chuť vyzkoušet něco nového, určitě si vyberete z široké aprés-ski nabídky – bruslení, plavání v krytých bazénech, exkurze, výlety se sněžnicemi, paragliding, snowbike či kite-sailing. Vyrazit můžete také na běžky, v okolí je k dispozici 8 km upravovaných běžeckých tratí. Místní restaurace pak poskytují širokou nabídku kvalitních a chutných mezinárodních i tradičních pokrmů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA