Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carovigno

Carovigno - informace o obci

Carovigno je malá vesnice ležící asi 8 km jižně od Ostuni a 7 km od pobřeží, mezi Bari a Brindisi (28 km). Apulie se vyznačuje impozantní architekturou, kterou můžete spatřit v nedaleko vzdáleném městečku Ostuni. Smaragdové Jaderské moře se od Carovigno nachází pouhých 7 km.

Toto historické město zaujme na první pohled především svým mohutným opevněním z 15. stol. a hradem, které sloužily při obraně před tureckou invazí a nájezdy pirátů. Dnes má hrad po několika přestavbách spíše podobu paláce. Oblíbeným střediskem turistů je Marina di Carovigno nejen díky kulturním památkám, jež se zde dochovaly – (hrad a opevnění z 15. století), ale také díky turistickému zázemí, krásným plážím a azurově modrému moři, jež omývá její břehy.

Marina di Carovigno je ideálním výchozím bodem pro výlety do širého okolí Apulie. Leží v mírné vyvýšenině 10 km od rušného přímořského letoviska Torre Santa Sabina. Vedle bohaté historické tradice, lákají také výlety do střediska Fasana se safari parkem nebo do jeskyní Castellana. V okruhu 15 km se setkáte s pro oblast typickými kulatými "Trulli" domy.

Trulli nacházející se v Puglii jsou zvláštními příbytky záhadného původu. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem, a ani důvody pro jejich zvláštní kónický vzhled a podivně se zužující střechy nejsou známé. Jinde v Evropě nejsou – naleznete je roztroušené po půvabné venkovské krajině pouze jižně od Bari, především ve městech Alberobello a Martina Franca a v jejich okolí. Obě města jsou velmi populární mezi návštěvníky, kteří se chtějí s těmito stavbami na vlastní oči seznámit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA