Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carovigno

Carovigno - informace o obci

Carovigno je malá vesnice ležící asi 8 km jižně od Ostuni a 7 km od pobřeží, mezi Bari a Brindisi (28 km). Apulie se vyznačuje impozantní architekturou, kterou můžete spatřit v nedaleko vzdáleném městečku Ostuni. Smaragdové Jaderské moře se od Carovigno nachází pouhých 7 km.

Toto historické město zaujme na první pohled především svým mohutným opevněním z 15. stol. a hradem, které sloužily při obraně před tureckou invazí a nájezdy pirátů. Dnes má hrad po několika přestavbách spíše podobu paláce. Oblíbeným střediskem turistů je Marina di Carovigno nejen díky kulturním památkám, jež se zde dochovaly – (hrad a opevnění z 15. století), ale také díky turistickému zázemí, krásným plážím a azurově modrému moři, jež omývá její břehy.

Marina di Carovigno je ideálním výchozím bodem pro výlety do širého okolí Apulie. Leží v mírné vyvýšenině 10 km od rušného přímořského letoviska Torre Santa Sabina. Vedle bohaté historické tradice, lákají také výlety do střediska Fasana se safari parkem nebo do jeskyní Castellana. V okruhu 15 km se setkáte s pro oblast typickými kulatými "Trulli" domy.

Trulli nacházející se v Puglii jsou zvláštními příbytky záhadného původu. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem, a ani důvody pro jejich zvláštní kónický vzhled a podivně se zužující střechy nejsou známé. Jinde v Evropě nejsou – naleznete je roztroušené po půvabné venkovské krajině pouze jižně od Bari, především ve městech Alberobello a Martina Franca a v jejich okolí. Obě města jsou velmi populární mezi návštěvníky, kteří se chtějí s těmito stavbami na vlastní oči seznámit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA