Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ceglie Messapica

Ceglie Messapica - informace o městě

Ceglie Messapica se pyšní velmi pozoruhodným hradem a také kostelem. V okolí Ceglie Messapica se nachází unikátní městečko Ostuni, jež je nejkrásnější v celé Apulii a je tvořeno pohádkově bílými domy, úzkými uličkami a velmi strmými schody. V této oblasti se výrazně podepsal vliv působící především zvenčí, nejvíce z Řecka. Pokud budete chtít trávit slunné dny u průzračného Jaderského moře, nejbližší přímořské středisko se nachází 16 km od Ceglie Messapica a nese název Villanova.

Historické městečko Ceglie Messapica leží ve vnitrozemí půvabného italského kraje Apulie. Ceglie Messapica se rozprostírá na vyvýšeném místě nejjižnějšího bodu Murge, odkud je nádherný výhled. V okolí Ceglie Messapica se nachází mnoho zajímavostí, jež zaručeně zpestří vaší dovolenou v Apulii.

Tipy na výlety 

V této oblasti zaručeně navštivte tzv. „trulli“, což jsou příbytky záhadného původu, které najdete v blízkém okolí především ve městech Alberobello a Martina Franca. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem kónického vzhledu. Tradiční trulli v Puglii možná pochází z Řecka nebo ze Sýrie, ale odborníci si původem stále nejsou jisti.

Výlety můžete pořádat také do Ostuni (11 km) nebo Taranta (35 km) s mnoha folkloristickými aktivitami. Martina Franca je vzdálena 16 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA