Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ceglie Messapica

Ceglie Messapica - informace o městě

Ceglie Messapica se pyšní velmi pozoruhodným hradem a také kostelem. V okolí Ceglie Messapica se nachází unikátní městečko Ostuni, jež je nejkrásnější v celé Apulii a je tvořeno pohádkově bílými domy, úzkými uličkami a velmi strmými schody. V této oblasti se výrazně podepsal vliv působící především zvenčí, nejvíce z Řecka. Pokud budete chtít trávit slunné dny u průzračného Jaderského moře, nejbližší přímořské středisko se nachází 16 km od Ceglie Messapica a nese název Villanova.

Historické městečko Ceglie Messapica leží ve vnitrozemí půvabného italského kraje Apulie. Ceglie Messapica se rozprostírá na vyvýšeném místě nejjižnějšího bodu Murge, odkud je nádherný výhled. V okolí Ceglie Messapica se nachází mnoho zajímavostí, jež zaručeně zpestří vaší dovolenou v Apulii.

Tipy na výlety 

V této oblasti zaručeně navštivte tzv. „trulli“, což jsou příbytky záhadného původu, které najdete v blízkém okolí především ve městech Alberobello a Martina Franca. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem kónického vzhledu. Tradiční trulli v Puglii možná pochází z Řecka nebo ze Sýrie, ale odborníci si původem stále nejsou jisti.

Výlety můžete pořádat také do Ostuni (11 km) nebo Taranta (35 km) s mnoha folkloristickými aktivitami. Martina Franca je vzdálena 16 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA