Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cisternino

Cisternino - informace o městě

Malebné městečko Cisternino se nachází ve vnitrozemí překrásného italského regionu Apulie. Italská Apulie je unikátní svou architekturou, který nese výrazný vliv zvenčí a pouze málo se zde uplatnil vliv domovské země. Cisternino leží pouze několik kilometrů od průzračného moře, kde si můžete užívat příjemných slunných dnů.

Jihoitalské město Cisternino leží mezi známými městy Bari a Brindisi. Pokud budete chtít poznat zajímavá místa plná historie a vykoupat se v čistých vodách Jaderského moře, vydejte se právě do těchto přímořských měst.

Samotné Cisternino leží v půvabném Valle d´Itria, kde se nacházejí unikátní monumenty v podobě známých kulatých domů z kamene zvané "trulli". Až vás omrzí pobyt a slunění na krásných plážích a úžasně azurové vody Jadranského či Jonského moře - vydejte se na výlet za těmito nezvyklými stavbami, symboly dnešní provincie Apulie.

Trullo (množné číslo trulli) jsou úžasné kamenné stavby. Oblast jejich výskytu se nachází mezi městy Taranto a Bari a pokrývá plochu asi 1000 km2. K nejvýznamnějším místům s výskytem staveb trulli patří městečka a vesnice Ostuni, Cisternino, Martina Franca, Locorotondo, Fasano, Putignano a Alberobello. Právě poslední jmenované město Alberobello bylo se svými více než 1 400 dochovanými staveními v roce 1996 zapsáno na listinu světového dědictví UNESCO.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA