Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galatina

Galatina - informace o obci

Městečko Galatina naleznete v samém srdci jedné z hlavních vinařských oblastí Apulie. Proslula rychlým tancem tarantelou, který můžete sledovat na slavnostech 28. a 29. června. V této ve středověku významné řecké kolonii stále vládne řecký duch.

Tuto osadu proslavilo především víno Primitivo di Manduria (vyráběné z nešlechtěné divoké révy) a také překrásný románský kostelík S. Caterina d’Alessandria.  Půvabný gotický kostel Santa Caterina d´Alessandria na Piazze Orsini je dílem Raimondella del Balzo Orsini (začal se stavět roku 1384). Uvnitř stojí za povšimnutí fresky z raného 15. století, s výjevy ze Starého a Nového zákona a velebící Orsiniovce, feudální pány. Hrobku Orsiniů spatříte v kněžišti.

Tipy na výlety

Galatinu obklopuje krásná krajina a v její blízkosti se nacházejí jedny z nejkrásnějších italských přímořských oblastí. Leží totiž jen 20 km od Jónského moře a 25 km od Jaderského moře. Galatina je ideálním výchozím místem pro návštěvu zajímavých měst jako jsou například Otranto, Galliapoli nebo Lecce zvané „Florencie jižní Itálie“.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA