Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galatina

Galatina - informace o obci

Městečko Galatina naleznete v samém srdci jedné z hlavních vinařských oblastí Apulie. Proslula rychlým tancem tarantelou, který můžete sledovat na slavnostech 28. a 29. června. V této ve středověku významné řecké kolonii stále vládne řecký duch.

Tuto osadu proslavilo především víno Primitivo di Manduria (vyráběné z nešlechtěné divoké révy) a také překrásný románský kostelík S. Caterina d’Alessandria.  Půvabný gotický kostel Santa Caterina d´Alessandria na Piazze Orsini je dílem Raimondella del Balzo Orsini (začal se stavět roku 1384). Uvnitř stojí za povšimnutí fresky z raného 15. století, s výjevy ze Starého a Nového zákona a velebící Orsiniovce, feudální pány. Hrobku Orsiniů spatříte v kněžišti.

Tipy na výlety

Galatinu obklopuje krásná krajina a v její blízkosti se nacházejí jedny z nejkrásnějších italských přímořských oblastí. Leží totiž jen 20 km od Jónského moře a 25 km od Jaderského moře. Galatina je ideálním výchozím místem pro návštěvu zajímavých měst jako jsou například Otranto, Galliapoli nebo Lecce zvané „Florencie jižní Itálie“.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA