Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gargáno - informace o poloostrově

Malý poloostrov Gargano leží na východě Itálie. Tvoří ostruhu italské boty a naleznete jej v regionu Apulie. Tento hornatý poloostrov se rozkládá na asi 2000 čtverečních kilometrech a vybíhá z východního pobřeží do Jaderského moře.

V poslední době Gargano přitahuje poměrně hodně turistů, zejména díky své okouzlující kontrastující přírodě. Strmá skaliska zařezávající se do pobřeží vytváří okouzlující zátoky s písečnými plážemi, jeskyně, piniové háje kam oko dohlédne a starobylá městečka vystavěná na skalních útesech, statné olivovníky vonící v ovzduší a křišťálově čisté moře.

Přestože je Gargano velmi oblíbené, nemusíte se bát. Turistický ruch zde má do severní Itálie velmi daleko, takže přelidněné pláže nehrozí. Navíc, celý ostrov byl vyhlášen chráněnou krajinnou rezervací. Je zde zakázáno stavět nové objekty, takže zůstal zachován jeho tradiční ráz. V žádném jiném regionu se neslaví tak moc jako zde. Snad každé městečko a vesnice má svého patrona, příležitostí k pořádání různých festivalů, oslav a karnevalů je víc než dost.

Gargano se bezpochyby řadí k nejkrásnějším místům italského Jadranu. Sever patří dvěma lagunám – Lesině a Varanu. Okolo pobřeží jsou potom zasazena velmi oblíbená apulijská letoviska. Mattinata a její běloskvoucí domečky a křivolaké ulice, San Menaio s jedním z největších a nejstarších piniových hájů v Itálii, Rodi Garganico proslavené svými citrusy, Peschici, údajně jediné místo na Jadranu, odkud si můžete vychutnat východ i západ slunce do moře, a Vieste s bílými domky v orientálním stylu.

Z Gargana se můžete vydat na jediné ostrůvky v Jadranu patřící Itálii – souostroví Termiti. Z nabídky fakultativních výletů některé z místních cestovních kanceláří si určitě vyberete a užijete si koupání v blankytných vodách i výhledy na strmá skaliska a mořské jeskyně. Ostrůvky S. Nicola, S. Domino a Capraia v minulosti bývaly vězením pro zajatce odsouzené k doživotí.

Za návštěvu stojí i národní park Foresta Umbra (Les stínů). Na ploše okolo 11 tisíc hektarů vprostřed poloostrova třeba na jaře kvete více než 65 druhů orchidejí, což je nejvíce v celém Středomoří. Plocha je pokryta bukovými a dubovými lesy, javory, tisy a spoustou dalších stromů i rostlin poněkud menšího vzrůstu.

Monte Sant‘ Angelo je nejvýše položená vesnice Gargana. A také významné poutní místo. Chrám vznikl v rozlehlé vápencové jeskyni poté, co se údajně zjevil archanděl Michael hlásající boží příkaz – přerod jeskyně zasvěcené kultu boha Mithry v křesťanský svatostánek. Tak se dodnes tisíce poutníků chodí koukat na prapodivný otisk ve skále – údajně se jedná o otisk Michaelova chodidla.

Kousek od Mattinaty se také můžete zajet mrknout na úžasné mořské jeskyně. Určitě si je zařaďte do programu, nebudete litovat. Dostanete se na ně na malém člunu z Mattinaty.

 

Kontextová reklama.

Poloostrov Gargano

Poloostrov Gargano

K nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším oblastem Itálie patří poloostrov Gargano vybíhající do Jaderského moře z puglijských rovin ve tvaru ostruhy pomyslné italské boty. Své návštěvníky ohromuje křišťálově čistým mořem, zátokami s nádhernými plážemi, vápencovými útesy, piniovými háji i starobylými městečky s jedinečnou atmosférou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA