Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mattinata

Mattinata - informace o letovisku

Mattinata je přímořské letovisko nacházející se v jižní a zřejmě nejkrásnější části Gargana. Ze tří stran je obklopena horami (Monte Saraceno, Monte Sacro a Monte Sant´ Angelo), z východní strany se k moři svažuje „la piana“ – rovina, pokrytá staletými olivovníky. Za dob starého Říma bývala Mattinata významným přístavem, dnes je spíše poklidným rybářským městečkem. Má klidnou pěší zónu s mnoha obchůdky, kavárnami a pizzeriemi. Nalezneme zde i úzké křivolaké uličky typické pro jižní Itálii. Milovníci koupání ocenění krásné čisté moře s oblázkovými plážemi, možnost půjčení šlapadel, vodních skútrů či člunů.

Mattinata je neobvykle položena na svahu a od moře ji dělí asi jeden kilometr dlouhá rovina. Podél moře jsou umístěny apartmánové rezidence, kempy a hotely, a tak vzdálenost k místní oblázkové pláži není velká. Okolní pobřeží skýtá zajímavou podívanou – divoké skály střídají malé písečné zálivy s průzračným mořem, a tak zde pobyt doporučujeme všem milovníkům krásné přírody.

Mattinata je okouzlující díky divoké krajině, která se na jižním pobřeží Itálie nachází. Naleznete zde malé písečné a oblázkové pláže, které jsou často dosažitelné jen z průzračného moře a střídají se s bílými vápencovými skalami porostlými piniemi a středozemní vegetací. Během staletí vytvořila příroda v této části regionu Apulie ze skal velkolepé útesy rozličných tvarů a mořské jeskyně, které mohou být obdivovány pouze z moře. Celá tato oblast je oázou klidu uprostřed zahrad plných exotické flóry. Pobyt v této oblasti je doporučován především těm, kteří chtějí využít vlastní dopravu.

Tipy na výlety

V okolí Mattinaty se nachází krásné malé zátoky přerušované mořskými jeskyněmi. Vhodné místo k potápění a strávení klidné rekreace.

Souostroví Tremiti, které se skládá z malých ostrůvků. Nejvýznamnější v tomto souostroví je San Nicola a San Domino. Oba ostrovy jsou proslulé krásou své přírody a průzračnou vodou. Příležitosti k plavání, potápění a k dalším vodním sportům jsou prvotřídní, ale i méně aktivní návštěvníci si mohou užít vyjížděk lodí s krásnými výhledy, procházek po ostrovech a historických památek, jako je benediktinské opatství Santa Maria al Mare na ostrově San Nicola.

San Giovanni Rotondo – důležité poutní místo. Město, kde působil a zemřel mnich Padre Pio, který zde založil nemocnici a vykonal mnoho zázraků. V klášteře je možné vidět jeho mnišskou celu, fotografie z jeho života a jeho hrobku. V roce 2002 byl papežem Janem Pavlem II. svatořečen.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA