Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mattinata

Mattinata - informace o letovisku

Mattinata je přímořské letovisko nacházející se v jižní a zřejmě nejkrásnější části Gargana. Ze tří stran je obklopena horami (Monte Saraceno, Monte Sacro a Monte Sant´ Angelo), z východní strany se k moři svažuje „la piana“ – rovina, pokrytá staletými olivovníky. Za dob starého Říma bývala Mattinata významným přístavem, dnes je spíše poklidným rybářským městečkem. Má klidnou pěší zónu s mnoha obchůdky, kavárnami a pizzeriemi. Nalezneme zde i úzké křivolaké uličky typické pro jižní Itálii. Milovníci koupání ocenění krásné čisté moře s oblázkovými plážemi, možnost půjčení šlapadel, vodních skútrů či člunů.

Mattinata je neobvykle položena na svahu a od moře ji dělí asi jeden kilometr dlouhá rovina. Podél moře jsou umístěny apartmánové rezidence, kempy a hotely, a tak vzdálenost k místní oblázkové pláži není velká. Okolní pobřeží skýtá zajímavou podívanou – divoké skály střídají malé písečné zálivy s průzračným mořem, a tak zde pobyt doporučujeme všem milovníkům krásné přírody.

Mattinata je okouzlující díky divoké krajině, která se na jižním pobřeží Itálie nachází. Naleznete zde malé písečné a oblázkové pláže, které jsou často dosažitelné jen z průzračného moře a střídají se s bílými vápencovými skalami porostlými piniemi a středozemní vegetací. Během staletí vytvořila příroda v této části regionu Apulie ze skal velkolepé útesy rozličných tvarů a mořské jeskyně, které mohou být obdivovány pouze z moře. Celá tato oblast je oázou klidu uprostřed zahrad plných exotické flóry. Pobyt v této oblasti je doporučován především těm, kteří chtějí využít vlastní dopravu.

Tipy na výlety

V okolí Mattinaty se nachází krásné malé zátoky přerušované mořskými jeskyněmi. Vhodné místo k potápění a strávení klidné rekreace.

Souostroví Tremiti, které se skládá z malých ostrůvků. Nejvýznamnější v tomto souostroví je San Nicola a San Domino. Oba ostrovy jsou proslulé krásou své přírody a průzračnou vodou. Příležitosti k plavání, potápění a k dalším vodním sportům jsou prvotřídní, ale i méně aktivní návštěvníci si mohou užít vyjížděk lodí s krásnými výhledy, procházek po ostrovech a historických památek, jako je benediktinské opatství Santa Maria al Mare na ostrově San Nicola.

San Giovanni Rotondo – důležité poutní místo. Město, kde působil a zemřel mnich Padre Pio, který zde založil nemocnici a vykonal mnoho zázraků. V klášteře je možné vidět jeho mnišskou celu, fotografie z jeho života a jeho hrobku. V roce 2002 byl papežem Janem Pavlem II. svatořečen.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA