Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monte Sanť Angelo

Monte Sant´Angelo - informace o obci

Malebné městečko Monte Sant´Angelo najdete ve vnitrozemí poloostrova Gargáno. Autem je možné vyjet z poloostrova Gargáno, přesněji od Vieste nebo Mattinati do prudkého kopce (796 m), kde najdete ideální terén k nenáročným vycházkám i opravdovým túrám. Stojí zde kostelík, normanská pevnost a hrobka. Monte Sant´Angelo je dodnes považováno za důležité poutní místo celé křesťanské Evropy.

V tomto nejvýše položeném městečku (843 m n. m.) se podle tradice v roce 493 zjevil archanděl Michael biskupovi ze Siponta ukazující na jeskyni v hoře. Tato jeskyně dnes tvoří součást kostela Sv. Michala (Santuario di San Michele).

Mezi cenné zajímavosti chrámu patří biskupská stolice z 11. století. Zvenku kostela stojí zvonice postavená v roce 1274 na příkaz Karla I. z Anjou. V Monte Sant´Angelo konají michalské slavnosti, kterých se každoročně 8. května účastní tisíce lidí v tradičních krojích. Za pozornost stojí určitě rovněž chrám sv. Petra (San Pietro), kostel Santa Maria Maggiore a na severozápadě města středověký hrad s normanskou věží.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA