Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rodi Garganico

Rodi Garganico - informace o letovisku

Rodi Garganico je jedním z vyhledávaných turistických letovisek severního pobřeží poloostrova Gargáno. Toto typicky středomořské městečko rozprostírající se na skalnatém výběžku si až do dnešních dnů zachovalo svoji původní středověkou atmosféru. V historickém jádru najdete malebné úzké uličky s typickými bílými domy z kamene.

Rodi Garganico je původně řecká osada – Rodi je odvozeno od slova Rhodos – a je jedním ze čtyř historických městeček Gargána. Rodi Garganico je starobylé italské městečko a zároveň vstupní branou na poloostrov Gargano. Je postavené na vysokém skalním masívu a jako mnoho italských městeček se i Rodi Garganico pyšní krásným historickým centrem. Je také jedním z přístavů, odkud je možné se vypravit na nedotčené Trémitské ostrovy, jež jsou rájem potápěčů. Toto půvabné městečko vás okouzlí především historickým centrem, jež je obklopené skalním masivem.

V Rodi Garganico naleznete charakteristické staré hospůdky, a život tohoto italského městečka poznáte nejlépe večer na náměstí Belvedere. Na stráních v okolí se pěstují citrusy a olivy. Setkáte se zde se skutečným italským životem, který jinde nemáte téměř šanci poznat. Městečko vám nabídne celou řadu pizzerií, restaurací, hospůdek i diskoték. V malebných uličkách je možno nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, potraviny, různé suvenýry či si zajít na výbornou zmrzlinu.

V Rodi Garganicu je nádherná široká písečná pláž s možností vodních sportů. Můžete si vychutnat i západ slunce nad mořem. Je možno vypůjčit si slunečníky a lehátka, šlapadla, zahrát si plážový volejbal či využít na pláži sprchu se sladkou vodou. Široké, písčité, táhnoucí se na jedné straně až do San Menaia a na druhé do Lido del Sole. Lemovány jsou restauracemi a bary, k dispozici je plážový servis (asi 6 - 8 € za slunečník a dvě lehátka na den), hřiště na plážový volej bal, sprchy a půjčovny loděk a šlapadel. Je možné zahrát si plážový volejbal, využít vodní plochu k projížďce na šlapadlech, vypůjčit si windsurfing či navštívit Aquapark v Lido del Sole vzdálený od města 3 km. K dispozici jsou i tenisové kurty.

Lido del Sole
Rodi Garganico je nejstarší osada na Garganu s malebným historickým centrem posazeným na skalním masivu. Lido del Sole se nachází asi 3 km od Rodi a je tvořeno různými rezidencemi a apartmánovými domy. Lido del Sole je klidnější místo, vhodné pro prožití rodinné  dovolené.

Obě dvě místa jsou jakousi branou Gargána, od níž se už začínají zvedat kopce a další část pobřeží je už členitá.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA