Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rodi Garganico

Rodi Garganico - informace o letovisku

Rodi Garganico je jedním z vyhledávaných turistických letovisek severního pobřeží poloostrova Gargáno. Toto typicky středomořské městečko rozprostírající se na skalnatém výběžku si až do dnešních dnů zachovalo svoji původní středověkou atmosféru. V historickém jádru najdete malebné úzké uličky s typickými bílými domy z kamene.

Rodi Garganico je původně řecká osada – Rodi je odvozeno od slova Rhodos – a je jedním ze čtyř historických městeček Gargána. Rodi Garganico je starobylé italské městečko a zároveň vstupní branou na poloostrov Gargano. Je postavené na vysokém skalním masívu a jako mnoho italských městeček se i Rodi Garganico pyšní krásným historickým centrem. Je také jedním z přístavů, odkud je možné se vypravit na nedotčené Trémitské ostrovy, jež jsou rájem potápěčů. Toto půvabné městečko vás okouzlí především historickým centrem, jež je obklopené skalním masivem.

V Rodi Garganico naleznete charakteristické staré hospůdky, a život tohoto italského městečka poznáte nejlépe večer na náměstí Belvedere. Na stráních v okolí se pěstují citrusy a olivy. Setkáte se zde se skutečným italským životem, který jinde nemáte téměř šanci poznat. Městečko vám nabídne celou řadu pizzerií, restaurací, hospůdek i diskoték. V malebných uličkách je možno nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, potraviny, různé suvenýry či si zajít na výbornou zmrzlinu.

V Rodi Garganicu je nádherná široká písečná pláž s možností vodních sportů. Můžete si vychutnat i západ slunce nad mořem. Je možno vypůjčit si slunečníky a lehátka, šlapadla, zahrát si plážový volejbal či využít na pláži sprchu se sladkou vodou. Široké, písčité, táhnoucí se na jedné straně až do San Menaia a na druhé do Lido del Sole. Lemovány jsou restauracemi a bary, k dispozici je plážový servis (asi 6 - 8 € za slunečník a dvě lehátka na den), hřiště na plážový volej bal, sprchy a půjčovny loděk a šlapadel. Je možné zahrát si plážový volejbal, využít vodní plochu k projížďce na šlapadlech, vypůjčit si windsurfing či navštívit Aquapark v Lido del Sole vzdálený od města 3 km. K dispozici jsou i tenisové kurty.

Lido del Sole
Rodi Garganico je nejstarší osada na Garganu s malebným historickým centrem posazeným na skalním masivu. Lido del Sole se nachází asi 3 km od Rodi a je tvořeno různými rezidencemi a apartmánovými domy. Lido del Sole je klidnější místo, vhodné pro prožití rodinné  dovolené.

Obě dvě místa jsou jakousi branou Gargána, od níž se už začínají zvedat kopce a další část pobřeží je už členitá.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA