Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Menaio

San Menaio - informace o letovisku

San Menaio je příjemné městečko ležící mezi citrusovými a piniovými háji na severním pobřeží poloostrova Gargano. Naleznete zde 8 km dlouhou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, který vyhovuje zejména rodinám s dětmi. Neposkvrněná příroda a vůně divoce rostoucích květin se zde snoubí s intenzivní vůní Jaderského moře, což způsobuje klima jedinečné kvality.

Letovisko San Menaio leží podél pobřežní silnice vedoucí z Rodi Garganica do Peschici na svahu pokrytém piniemi skýtajícími hlavně v létě příjemný stín. Stejně jako Vieste, má San Menaio písečné pláže omývané průzračně čistým mořem. Bílé vápencové skály na mnoha místech vytvořily útvary bizarních tvarů, které můžete spatřit při projížďce lodí. Moře, vítr, čas a tisícileté příboje vytvořily zde četné jeskyně, zálivy a romantické zátoky, kde se tísní malé, jemným pískem tvořené pláže.

San Menaio dnes představuje důležité turistické centrum Gargána, neboť nabízí krásnou přírodu a čisté moře. Díky své geograficky zajímavé pozici je San Menaio jedním z mála přímořských letovisek, kde slunce vychází a zapadá přímo nad mořskou hladinou, což zaručuje nejen překrásný výhled na západ a východ slunce, ale i dostatek slunce po celý den. V centru najdete „věž celníků“. Při projíždění po pobřežní cestě se náhle objeví terasa, ze které můžete obdivovat strážní věž „Monte Pucci“, která sloužila proti nájezdům Saracénů. Vpravo od věže, dole u moře, se nachází „trabuco“, antické rybářské stanoviště ze dřeva a lan z dob Fénicie.

Je možné vyzkoušet si zde lukostřelbu či si zapůjčit vodní skútr, windsurfing nebo šlapadlo. V nedalekém sportovním areálu Olympie je možné zahrát si fotbal či plážový volejbal. 9 km od San Menaia je vodní park se skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi pro děti i dospělé.

Tipy na výlety

Pokud budete chtít poznávat i jiná krásná místa Apulijského kraje, můžete se k nim ze San Menaia vydat třeba vlakem. Další možností je výlet na nedaleké ostrovy Tremiti. Gargano je chráněnou krajinnou oblastí a jeho vnitrozemí je tvořeno hustými porosty typické místní flory.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA