Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vieste

Vieste - informace o letovisku

Vieste se nachází na nejvýchodnějším výběžku Gargana. Historické jádro je rozloženo na skále, spolu se skalnatým přírodním obeliskem zvaným „Pizzomunno“ tvoří dominantu malebného letoviska. Krásné městečko s půvabným historickým centrem s malými bílými domečky vystavěnými na skále jistě okouzlí každého návštěvníka Gargana.

Vieste se rozkládá na dvou výběžcích (Punta di Santa Croce a Punta di San Francesco) pobřeží na severovýchodě poloostrova Gargano. Ještě před půl stoletím sem nevedla silnice, v současné době je však Vieste centrem turistického ruchu na Garganu. Gargano je velmi oblíbené díky svým plážím, pro jejichž krásu sem zavítá mnoho turistů z různých koutů světa.

Druhým nejhezčím městem se středověkou pevností připomínající příď lodi je městečko Vieste, které je po Peschici druhým největším a nejvýznamnějším turistickým centrem na Gargánu. Na rozdíl od Peschici má Vieste na svém jihu pěknou, městskou pláž, dlouhou asi 10 km. Každým rokem se ve Vieste konají různé církevní i historické slavnosti, které jsou atrakcí mnoha turistů. Doporučujeme je všem generacím – rodinám s dětmi i mladým lidem. Ve Viestě najdete také Muzeum mušlí – (jen individuálně) - v muzeu jsou k vidění působivé sbírky mušlí z různých moří světa.

Vieste je původně rybářské a zemědělské městečko ležící na konci poloostrova, dnes nejrušnější středisko na jeho pobřeží. V centru města najdete zachovalé středověké domy, zámek ze 13. století a katedrálu, která je vynikajícím příkladem románské architektury. Dominantou Vieste je místní přístav s majákem posazeným na protějším skalnatém útesu. Na začátku dlouhé pláže táhnoucí se jižním směrem od centra nejdete symbol a kuriozitu města tzv. Pizzomunno. Jde o bílý, 25 m vysoký monolit, o němž praví pověst, že je mládencem, kterého nechaly zkamenět žárlivé mořské sirény.

Tipy na výlety

Pobřeží okolo Vieste je velmi členité a mezi místní zajímavosti patří mořské jeskyně, které můžete navštívit v rámci lodního výletu. Bílé vápencové skály na mnoha místech vytvořily útvary bizarních tvarů, které můžete spatřit při projížďce lodí. Moře, vítr, čas a tisícileté příboje vytvořily četné jeskyně, zálivy a romantické zátoky, kde se tísní malé, jemným pískem tvořené pláže. Pinie a jiná zeleň se v některých místech tlačí až k samému moři a neztrácejí na chuti růst ani na mořem izolovaných skalách- zvaných „faraglione“.

Další možností je výlet na nedaleké ostrovy Tremiti. Celodenní výlet na čtyři malé ostrůvky, které patří k nejmenším v Itálii a jsou roztroušeny v moři asi 40 km od pobřeží Gargana. Opuštěnost a klid ostrovů využil i řád Benediktinů, který v 10. století na ostrově San Nicola - jediný obydlený ostrov tohoto souostroví - vystavěl klášter stojící dodnes. Největší z ostrovů San Domino zase nabízí obeplutí a prohlídku několika mořských jeskyní. Nezapomenutelný zážitek budete mít z nepředstavitelně čisté vody, která má snad všechny odstíny modré barvy.

Gargano je chráněnou krajinnou oblastí a jeho vnitrozemí („Forresta Umbra“) je tvořeno hustými porosty typické místní flory a tak neváhejte a navštivte tato místa.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA