Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vieste

Vieste - informace o letovisku

Vieste se nachází na nejvýchodnějším výběžku Gargana. Historické jádro je rozloženo na skále, spolu se skalnatým přírodním obeliskem zvaným „Pizzomunno“ tvoří dominantu malebného letoviska. Krásné městečko s půvabným historickým centrem s malými bílými domečky vystavěnými na skále jistě okouzlí každého návštěvníka Gargana.

Vieste se rozkládá na dvou výběžcích (Punta di Santa Croce a Punta di San Francesco) pobřeží na severovýchodě poloostrova Gargano. Ještě před půl stoletím sem nevedla silnice, v současné době je však Vieste centrem turistického ruchu na Garganu. Gargano je velmi oblíbené díky svým plážím, pro jejichž krásu sem zavítá mnoho turistů z různých koutů světa.

Druhým nejhezčím městem se středověkou pevností připomínající příď lodi je městečko Vieste, které je po Peschici druhým největším a nejvýznamnějším turistickým centrem na Gargánu. Na rozdíl od Peschici má Vieste na svém jihu pěknou, městskou pláž, dlouhou asi 10 km. Každým rokem se ve Vieste konají různé církevní i historické slavnosti, které jsou atrakcí mnoha turistů. Doporučujeme je všem generacím – rodinám s dětmi i mladým lidem. Ve Viestě najdete také Muzeum mušlí – (jen individuálně) - v muzeu jsou k vidění působivé sbírky mušlí z různých moří světa.

Vieste je původně rybářské a zemědělské městečko ležící na konci poloostrova, dnes nejrušnější středisko na jeho pobřeží. V centru města najdete zachovalé středověké domy, zámek ze 13. století a katedrálu, která je vynikajícím příkladem románské architektury. Dominantou Vieste je místní přístav s majákem posazeným na protějším skalnatém útesu. Na začátku dlouhé pláže táhnoucí se jižním směrem od centra nejdete symbol a kuriozitu města tzv. Pizzomunno. Jde o bílý, 25 m vysoký monolit, o němž praví pověst, že je mládencem, kterého nechaly zkamenět žárlivé mořské sirény.

Tipy na výlety

Pobřeží okolo Vieste je velmi členité a mezi místní zajímavosti patří mořské jeskyně, které můžete navštívit v rámci lodního výletu. Bílé vápencové skály na mnoha místech vytvořily útvary bizarních tvarů, které můžete spatřit při projížďce lodí. Moře, vítr, čas a tisícileté příboje vytvořily četné jeskyně, zálivy a romantické zátoky, kde se tísní malé, jemným pískem tvořené pláže. Pinie a jiná zeleň se v některých místech tlačí až k samému moři a neztrácejí na chuti růst ani na mořem izolovaných skalách- zvaných „faraglione“.

Další možností je výlet na nedaleké ostrovy Tremiti. Celodenní výlet na čtyři malé ostrůvky, které patří k nejmenším v Itálii a jsou roztroušeny v moři asi 40 km od pobřeží Gargana. Opuštěnost a klid ostrovů využil i řád Benediktinů, který v 10. století na ostrově San Nicola - jediný obydlený ostrov tohoto souostroví - vystavěl klášter stojící dodnes. Největší z ostrovů San Domino zase nabízí obeplutí a prohlídku několika mořských jeskyní. Nezapomenutelný zážitek budete mít z nepředstavitelně čisté vody, která má snad všechny odstíny modré barvy.

Gargano je chráněnou krajinnou oblastí a jeho vnitrozemí („Forresta Umbra“) je tvořeno hustými porosty typické místní flory a tak neváhejte a navštivte tato místa.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA