Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lecce

Lecce - informace o letovisku

Lecce je téměř všude známé jako „Florencie baroka“. Tato přezdívka svědčí o rozkvětu architektury, který nemá obdoby v celé jižní Itálii. Svou stopu zde zanechali Řekové, Římané, Normané, Saracéni a Švábové, ale nejtrvalejší odkaz pochází z habsburského Španělska. Jeho vládcové, kteří se zde usadili, zapálení protireformací a financováním bohatými místními obchodníky, uskutečnili během 17. století velkou architektonickou proměnu města.

Krásné památky v Lecce jsou postavené ze zlatavého vápence. Nachází se na poloostrovu Salento, přesně uprostřed podpatku italské boty. Zde doporučujeme procházku v nádherném barokním centru – od náměstí Sant’ Oronzo (sv. Oronzo – patron města) s římským amfiteátrem z 2. století př. n. l. přes Corso Vittorio Emanuele až k Dómskému náměstí. Zdejší Piazza Oronzo – náměstí se označuje jako konec obchodní cesty vedoucí z Říma, která se jmenuje „Via Appia“. Kromě tohoto náměstí stojí zato povšimnout si paláce Palazzo del Sedile, hradu Castello a kostela S. Nicoló e Ricardo.

 

Kontextová reklama.

Lecce - Florencie baroka

Lecce - Florencie baroka

V jihoitalském regionu Puglia se rozkládá město Lecce, které je považováno za nejkrásnější město italského baroka. Procházka městem je nezapomenutelným zážitkem. Nádherná barokní architektura nemá v jižní Itálii obdoby a dnes ohromuje návštěvníky z celého světa.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA