Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martina Franca

Martina Franca - informace o letovisku

Středověké městečko Martina Franca s významnými barokními stavbami najdete mezi městy Monopoli (jaderské pobřeží) a Tartano (jónské pobřeží), od pobřeží je vzdálená asi 25 km do vnitrozemí. Je to vyhlášená vinařská oblast. Pláž s možností vodních sportů najdete v Torre Canne a Monopoli. Můžete se zde věnovat pěší turistice a lovu v borových lesích, jihozápadně od města. Městečko je také místo významného Festivalu klasické hudby.

Martina Franca leží ve vnitrozemí italského regionu Apulie a zároveň je nejvýše položeným městem v jižní části italského pohoří Murge. V 17. – 18. století italská Martina Franca sloužila jako letní sídlo apulské šlechty, o čemž svědčí četné barokní paláce. Pokud budete chtít svoji dovolenou strávit na klidném místě s mnoha zajímavostmi, Martina Franca je pro vás ta pravá.

Martina Franca je velmi populární mezi návštěvníky, kteří se chtějí na vlastní oči seznámit se záhadnými stavbami zvanými „trulli“. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem. Nejsou známy ani důvody pro jejich zvláštní kónický vzhled a podivně se zužující střechy. Jinde v Evropě je nenajdete. Existují dohady, že možná pochází z Řecka nebo ze Sýrie, ale odborníci si původem stále nejsou jisti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA