Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martina Franca

Martina Franca - informace o letovisku

Středověké městečko Martina Franca s významnými barokními stavbami najdete mezi městy Monopoli (jaderské pobřeží) a Tartano (jónské pobřeží), od pobřeží je vzdálená asi 25 km do vnitrozemí. Je to vyhlášená vinařská oblast. Pláž s možností vodních sportů najdete v Torre Canne a Monopoli. Můžete se zde věnovat pěší turistice a lovu v borových lesích, jihozápadně od města. Městečko je také místo významného Festivalu klasické hudby.

Martina Franca leží ve vnitrozemí italského regionu Apulie a zároveň je nejvýše položeným městem v jižní části italského pohoří Murge. V 17. – 18. století italská Martina Franca sloužila jako letní sídlo apulské šlechty, o čemž svědčí četné barokní paláce. Pokud budete chtít svoji dovolenou strávit na klidném místě s mnoha zajímavostmi, Martina Franca je pro vás ta pravá.

Martina Franca je velmi populární mezi návštěvníky, kteří se chtějí na vlastní oči seznámit se záhadnými stavbami zvanými „trulli“. Jde o jednopatrové domy neznámého stáří s kruhovým půdorysem. Nejsou známy ani důvody pro jejich zvláštní kónický vzhled a podivně se zužující střechy. Jinde v Evropě je nenajdete. Existují dohady, že možná pochází z Řecka nebo ze Sýrie, ale odborníci si původem stále nejsou jisti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA