Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monopoli

Monopoli - informace o městě

Na jihu Itálie se v kraji zvaném Puglia nachází městečko Monopoli, v němž žije necelých 50 tisíc obyvatel. Rozkládá se na východním pobřeží, mezi městy Bari a Brindisi a je tak skvělým výchozím místem pro poznávání kraje Terra di Bari. Monopoli se může pochlubit pestrou minulostí a krásným historickým centrem.

Monopoli bylo původně jen malou rybářskou osadou, která se však již v 5. století před naším letopočtem začala rozšiřovat. Tehdy se sem přistěhovalo mnoho obyvatel někdejšího významného obchodního centra Egnazia, jež leželo o něco jižněji na pobřeží. V současnosti je Monopoli nejen přístavem, ale také městem s dlouholetou rybářskou i zemědělskou tradicí.

Stará část města je oficiálně považována za pěší zónu, ale návštěvníci se na absenci aut v ulicích nemohou spoléhat. O všem rozhoduje šířka, pokud je ulice širší než dva metry, auto do ní vjede, zákaz nezákaz. A kam se nevejde auto, určitě bez problémů projede motorka. Takže v Monopoli nepočítejte s tím, že byste si užili ticha a čistého vzduchu pěší zóny.

Centrum města začíná v těsné blízkosti malebného přístavu, kde se každý den pořádá improvizovaný rybí trh. Kolem páté hodiny odpoledne se totiž vracejí rybáři z moře a chlubí se svými úlovky. Uličky starého města jsou na mnoha místech dlážděny mramorem, jinde zvětralým vápencem. Průčelí kostelů jsou obrostlá trávou a místy to vypadá, jako by se zde čas zastavil tak před sto lety. Historické části Monopoli dominuje katedrála z 18. století, ulice jsou lemovány bílými domky v rustikálním stylu.

Pro zdejší pobřeží jsou typické nízké vápencové útesy, mezi nimiž vznikla řada malých romantických zátok s písčitými plážemi. Dvě z těchto pláží přiléhají dokonce k historickému jádru Monopoli. Jedině tady tak můžete ležet na vyhřátém písku, poslouchat šplouchání Jaderského moře a asi sto metrů za zády mít majestátní věže středověké katedrály. Z pláží v Monopoli se můžete také pokochat nádhernými východy slunce, které jsou opravdu nezapomenutelné.

Monopoli je skvělým výchozím místem pro poznávání tohoto krásného jihoitalského kraje. V blízkosti města se nachází městečko Castellana, které je zajímavé ojedinělým jeskynním systémem v Evropě. Nad jeskynním komplexem se nachází speleologické muzeum s vyhlídkovou věží. Pokud byste se vydali do Fasanu, mohli byste navštívit zoosafari s delfináriem a dalšími cca 6 stovkami exotických zvířat. Asi 4 kilometry od Monopoli leží prázdninová vesnička Capitolo a letovisko Villaggio Atlantide.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA