Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monopoli

Monopoli - informace o městě

Na jihu Itálie se v kraji zvaném Puglia nachází městečko Monopoli, v němž žije necelých 50 tisíc obyvatel. Rozkládá se na východním pobřeží, mezi městy Bari a Brindisi a je tak skvělým výchozím místem pro poznávání kraje Terra di Bari. Monopoli se může pochlubit pestrou minulostí a krásným historickým centrem.

Monopoli bylo původně jen malou rybářskou osadou, která se však již v 5. století před naším letopočtem začala rozšiřovat. Tehdy se sem přistěhovalo mnoho obyvatel někdejšího významného obchodního centra Egnazia, jež leželo o něco jižněji na pobřeží. V současnosti je Monopoli nejen přístavem, ale také městem s dlouholetou rybářskou i zemědělskou tradicí.

Stará část města je oficiálně považována za pěší zónu, ale návštěvníci se na absenci aut v ulicích nemohou spoléhat. O všem rozhoduje šířka, pokud je ulice širší než dva metry, auto do ní vjede, zákaz nezákaz. A kam se nevejde auto, určitě bez problémů projede motorka. Takže v Monopoli nepočítejte s tím, že byste si užili ticha a čistého vzduchu pěší zóny.

Centrum města začíná v těsné blízkosti malebného přístavu, kde se každý den pořádá improvizovaný rybí trh. Kolem páté hodiny odpoledne se totiž vracejí rybáři z moře a chlubí se svými úlovky. Uličky starého města jsou na mnoha místech dlážděny mramorem, jinde zvětralým vápencem. Průčelí kostelů jsou obrostlá trávou a místy to vypadá, jako by se zde čas zastavil tak před sto lety. Historické části Monopoli dominuje katedrála z 18. století, ulice jsou lemovány bílými domky v rustikálním stylu.

Pro zdejší pobřeží jsou typické nízké vápencové útesy, mezi nimiž vznikla řada malých romantických zátok s písčitými plážemi. Dvě z těchto pláží přiléhají dokonce k historickému jádru Monopoli. Jedině tady tak můžete ležet na vyhřátém písku, poslouchat šplouchání Jaderského moře a asi sto metrů za zády mít majestátní věže středověké katedrály. Z pláží v Monopoli se můžete také pokochat nádhernými východy slunce, které jsou opravdu nezapomenutelné.

Monopoli je skvělým výchozím místem pro poznávání tohoto krásného jihoitalského kraje. V blízkosti města se nachází městečko Castellana, které je zajímavé ojedinělým jeskynním systémem v Evropě. Nad jeskynním komplexem se nachází speleologické muzeum s vyhlídkovou věží. Pokud byste se vydali do Fasanu, mohli byste navštívit zoosafari s delfináriem a dalšími cca 6 stovkami exotických zvířat. Asi 4 kilometry od Monopoli leží prázdninová vesnička Capitolo a letovisko Villaggio Atlantide.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA