Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostuni

Ostuni - informace o městě

Městečko Ostuni, známé jako Bílé město, jehož vápnem omítnuté domy svítí pohádkové orientální bělostí, patří k nejmalebnějším v regionu. Bylo vystavěno na vysokém kopci, odkud je překrásný pohled na moře. Město působí velice sugestivně a večer je kouzelně osvětlené. Doporučujeme procházku pěší zónou historického, stále však obydleného a naplno žijícího centra propleteného úzkými uličkami s romantickými kavárničkami, a návštěvu pozdně gotické katedrály z 15. století.

Ostuni se rozkládá na třech pahorcích a zároveň je nejkrásnějším městem celé Apulie. Právě v tomto italském městě je hodně cítit vliv arabské kultury. Celému městu Ostuni korunuje pozdně gotická katedrála. Pokud si budete chtít vychutnávat slunné dny v Apulii u průzračného moře, 7 km vzdálené letovisko Marina di Ostuni vybavené perfektní turistickou infrastrukturou je vám plně k dispozici.

Tipy na výlety 

Nedaleko se nacházejí jeskyně Castellana, které patří (vedle jeskyně Adelsberg) mezi nejvýznamnější jeskynní systémy v Evropě. Jeskyně, dlouhé asi 1,2 km (s postranními chodbami) jsou přístupné s průvodcem a mají 2 výtahy. Nad jeskyněmi je vyhlídková věž a speleologické muzeum.

Ve Fasanu lze navštívit Zoosafari, kde chovají na 600 exotických zvířat, včetně lvů, a delfinárium.

Tato část Apulie je proslavená unikátním výskytem „trulli“ – dominantních zděných domků kruhového tvaru s kuželovitou střechou z překrývajících se vrstev. Nejkrásnější trulli a jiné vzácné památky jsou v Alberobello, Martina Franca a Locorotondo. Zde vám doporučujeme ochutnat místní proslulá, zejména bílá vína D.O.C.

Alberobello
Oblast Murge dei Trulli pokrývá nespočet olivových hájů, sadů, vinic a „trulli“. Podivné kruhové domy s kuželovitou střechou, zevnitř završené kopulí – „trulli“ – se stavějí z místního vápence bez použití malty. Zdi a vchody jsou obyčejně nabílené, ale kamenné střešní tašky zůstávají holé nebo se pomalovávají náboženskými či lidovými symboly. Některé z nich byly upraveny na moderní domy, jiné slouží jako zemědělské budovy či stodoly. Jejich původ je nejasný, víme jen, že tímto názvem se tradičně označují starověké kruhové hrobky, nalezené na římském venkově.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA