Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido Marini

Lido Marini - informace o letovisku

Lido Marini je malé letovisko ležící na západním pobřeží Salentinského poloostrova, jen necelých 10 km od mysu Santa Maria di Leuca. Je to místo proslulé bílými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Mys Santa Maria di Leuca je nejjižnější mys Valentinského poloostrova, kde se slévá Jónské a Jaderské moře. S. M. di Leuca bylo oblíbeným místem italské aristokracie, která si zde vytvořila honosné vily v arabském stylu.

Lido Marini je novější typické italské středisko, jež se nachází na jihu poloostrova Gargáno v regionu Apulie. Italské letovisko Lido Marini leží na okraji Tarantského zálivu uprostřed zajímavé a turisticky vděčné oblasti na rozhraní Jaderského a Jónského moře. V letovisku jsou k dispozici všechny služby pro strávení příjemné dovolené.

Oblast, ve které leží přímořské letovisko Lido Marini, je turisticky velice zajímavá. V tomto původně čistě zemědělském kraji, který byl turisty objeven poměrně nedávno, se nachází město Gallipoli. Tato „perla Jónského pobřeží“, a to především pro své průzračně čisté moře, má krásné historické centrum a malebný přístav naproti malému ostrůvku Sant´Andrea. Santa Maria di Leuca leží na jihovýchodním cípu Itálie, na samém konci „italského podpatku“.

Na mysu stejného jména stojí kostel Santa Maria di Finibus Tarrae (Panny Marie na konci Země) s oltářem z částí někdejšího chrámu bohyně Minervy a zázračným obrazem Madony s dítětem. Od zdejšího majáku se otevírá nádherný výhled – setkávají se zde Jaderské moře s mořem Jónským, za jasného počasí je vidět až na pobřeží Albánie. Krásnou promenádou se dostanete k turistickému přístavu. Západně od mysu jsou malé přímořské lázně Leuca a Punta Ristola.

Oblíbené prázdninové středisko village Costa del Salento Lido Marini se skládá z různých řadových domečků, postavených v typickém středomořském stylu, obklopených krásnou subtropickou vegetací. Veřejná písečná pláž je vzdálena asi 400 m a soukromá pláž asi 800 m. Klientům jsou k dispozici bazény pro dospělé a pro děti se slunečníky a lehátky, restaurace, pizzerie, 2 bary, tenisový kurt, hřiště na minifotbal, stolní tenis a je zde možnost zapůjčení kol a aut.

Tipy na výlety 

Doporučujeme plavbu na člunu podél členitého pobřeží s mnoha jeskyněmi. Pár desítek kilometrů odtud jsou krásné krápníkové jeskyně Grotta Romanelli a Grotta Zinzulosa, obydlené v prehistorické době.

V blízkém a vzdálenějším okolí je možné dále navštívit Otranto, Gallipoli, Lecce a Alberobello a jeho trulli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA