Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido Marini

Lido Marini - informace o letovisku

Lido Marini je malé letovisko ležící na západním pobřeží Salentinského poloostrova, jen necelých 10 km od mysu Santa Maria di Leuca. Je to místo proslulé bílými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Mys Santa Maria di Leuca je nejjižnější mys Valentinského poloostrova, kde se slévá Jónské a Jaderské moře. S. M. di Leuca bylo oblíbeným místem italské aristokracie, která si zde vytvořila honosné vily v arabském stylu.

Lido Marini je novější typické italské středisko, jež se nachází na jihu poloostrova Gargáno v regionu Apulie. Italské letovisko Lido Marini leží na okraji Tarantského zálivu uprostřed zajímavé a turisticky vděčné oblasti na rozhraní Jaderského a Jónského moře. V letovisku jsou k dispozici všechny služby pro strávení příjemné dovolené.

Oblast, ve které leží přímořské letovisko Lido Marini, je turisticky velice zajímavá. V tomto původně čistě zemědělském kraji, který byl turisty objeven poměrně nedávno, se nachází město Gallipoli. Tato „perla Jónského pobřeží“, a to především pro své průzračně čisté moře, má krásné historické centrum a malebný přístav naproti malému ostrůvku Sant´Andrea. Santa Maria di Leuca leží na jihovýchodním cípu Itálie, na samém konci „italského podpatku“.

Na mysu stejného jména stojí kostel Santa Maria di Finibus Tarrae (Panny Marie na konci Země) s oltářem z částí někdejšího chrámu bohyně Minervy a zázračným obrazem Madony s dítětem. Od zdejšího majáku se otevírá nádherný výhled – setkávají se zde Jaderské moře s mořem Jónským, za jasného počasí je vidět až na pobřeží Albánie. Krásnou promenádou se dostanete k turistickému přístavu. Západně od mysu jsou malé přímořské lázně Leuca a Punta Ristola.

Oblíbené prázdninové středisko village Costa del Salento Lido Marini se skládá z různých řadových domečků, postavených v typickém středomořském stylu, obklopených krásnou subtropickou vegetací. Veřejná písečná pláž je vzdálena asi 400 m a soukromá pláž asi 800 m. Klientům jsou k dispozici bazény pro dospělé a pro děti se slunečníky a lehátky, restaurace, pizzerie, 2 bary, tenisový kurt, hřiště na minifotbal, stolní tenis a je zde možnost zapůjčení kol a aut.

Tipy na výlety 

Doporučujeme plavbu na člunu podél členitého pobřeží s mnoha jeskyněmi. Pár desítek kilometrů odtud jsou krásné krápníkové jeskyně Grotta Romanelli a Grotta Zinzulosa, obydlené v prehistorické době.

V blízkém a vzdálenějším okolí je možné dále navštívit Otranto, Gallipoli, Lecce a Alberobello a jeho trulli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA