Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Foca

San Foca - informace o letovisku

San Foca je půvabné malé rybářské městečko na Jadranském pobřeží a zároveň jedno z nejhezčích míst v celé oblasti Salento. San Foca kromě překrásných pláží nabízí i možnosti výletů, například do známých Apulijských míst, jakými jsou 18 km vzdálené Otranto či 24 km vzdálené Lecce. Italské městečko Lecce je pozoruhodné svými překrásnými barokními stavbami a je nazýváno také jako "Florencie baroka" či "Florencie jihu".

Městečku San Foca dominuje Aragonská věž z 16. století, která byla postavena Karlem V. San Foca svým návštěvníkům nabízí krásně čisté moře, písčitou pláž vybavenou slunečníky a lehátky, dále i zátoky s písčitými plážemi mezi skalními útesy v okolí. Místní kuchyně je mezi návštěvníky velmi oblíbená a díky pohostinnosti místních obyvatel je San Foca ideálním místem k prožití příjemné dovolené. V centru San Foca nechybí ani každodenní rybí trh a trh se zeleninou a ovocem.

V lokalitě kromě moře a zábav spojených s mořem, je možné poznat tradice Salenta. Určitě si nenechte ujít úterní trhy, které se spojují s mořským centrem a kde je možné zakoupit téměř vše. Typický je také svátek San Patrono, mezi 16. a 18. srpnem s výzdobou, s muzikou a trhy s místními suvenýry. Nakonec nesmí chybět charakteristické místní rybí lahůdky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA