Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre Rinalda

Torre Rinalda - informace o letovisku

Torre Rinalda je původně malá rybářská vesnička ležící na východním pobřeží poloostrova Salento. Dnes už je to menší přístavní město, které stále zůstává kouzelným díky své historii a především romantické zátoce, kterou omývají vlny Jaderského moře. Hlavním lákadlem jsou zde bílé písečné pláže a křišťálově čisté moře. Milovníci sportu určitě ocení možnosti sportovního vyžití a ti, kdo mají rádi historii, mohou obdivovat samotné městečko Torre Rinalda či nedaleké Lecce a Otranto.

Letovisko se nachází dvacet kilometrů od historického městečka Otranto a nedaleko je také barokní perla – město Lecce, snadno dosažitelné městskou hromadnou dopravou. Krásná a dlouhá písečná pláž patří k jedněm z nejkrásnějších pláží v celé Itálii. Zdejší křišťálově průzračné moře je pro své nepopsatelně nádherné barvy považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Ne náhodou, se většina zdejších letovisek, zejména právě v Salentu, těší mezinárodnímu ohodnocení „Bandiera Blu“ (modrá vlajka), která znamená vysoké ocenění. Blízké okolí nabízí vše potřebné pro turisty – restaurace, pizzerie, bary, obchůdky a spoustu dalšího v blízké Lecce.

Tipy na výlety

Lecce (12 km)
- hlavní město provincie, často bývá nazýváno „Benátky jihu“. Město patří pro svou svéráznou a bohatou barokní architekturou mezi nejzajímavější města v jižní Itálii.

Otranto (20 km)
– bývá nazýváno "Bránou Orientu" a má stále ještě typický charakter obchodního města ve středozemí. Naleznete zde památky, jako jsou strážní věže, hrad Castello Aragonese s věžemi, obranným valem a zdí či katedrálu, jež se stala vzorem všech sakrálních staveb 11. století. Zde vás též okouzlí rozsáhlá mozaika na podlaze katedrály z období středověku.

Aquapark
– nacházející v krásném historickém městě Gallipoli s tobogány, skluzavkami, vodní autodráhou, kamikadze a spoustou dalších vodních atrakcí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA