Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre Rinalda

Torre Rinalda - informace o letovisku

Torre Rinalda je původně malá rybářská vesnička ležící na východním pobřeží poloostrova Salento. Dnes už je to menší přístavní město, které stále zůstává kouzelným díky své historii a především romantické zátoce, kterou omývají vlny Jaderského moře. Hlavním lákadlem jsou zde bílé písečné pláže a křišťálově čisté moře. Milovníci sportu určitě ocení možnosti sportovního vyžití a ti, kdo mají rádi historii, mohou obdivovat samotné městečko Torre Rinalda či nedaleké Lecce a Otranto.

Letovisko se nachází dvacet kilometrů od historického městečka Otranto a nedaleko je také barokní perla – město Lecce, snadno dosažitelné městskou hromadnou dopravou. Krásná a dlouhá písečná pláž patří k jedněm z nejkrásnějších pláží v celé Itálii. Zdejší křišťálově průzračné moře je pro své nepopsatelně nádherné barvy považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Ne náhodou, se většina zdejších letovisek, zejména právě v Salentu, těší mezinárodnímu ohodnocení „Bandiera Blu“ (modrá vlajka), která znamená vysoké ocenění. Blízké okolí nabízí vše potřebné pro turisty – restaurace, pizzerie, bary, obchůdky a spoustu dalšího v blízké Lecce.

Tipy na výlety

Lecce (12 km)
- hlavní město provincie, často bývá nazýváno „Benátky jihu“. Město patří pro svou svéráznou a bohatou barokní architekturou mezi nejzajímavější města v jižní Itálii.

Otranto (20 km)
– bývá nazýváno "Bránou Orientu" a má stále ještě typický charakter obchodního města ve středozemí. Naleznete zde památky, jako jsou strážní věže, hrad Castello Aragonese s věžemi, obranným valem a zdí či katedrálu, jež se stala vzorem všech sakrálních staveb 11. století. Zde vás též okouzlí rozsáhlá mozaika na podlaze katedrály z období středověku.

Aquapark
– nacházející v krásném historickém městě Gallipoli s tobogány, skluzavkami, vodní autodráhou, kamikadze a spoustou dalších vodních atrakcí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA