Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Specchia

Specchia - informace o obci

Obec Specchia je administrativně zařazena do oblasti Lecce v Puglii. Nedaleko najdete město Otranto. Specchia právem patří mezi deset nejlepších evropských venkovských destinací.

V roce 2007 získala obec Specchia cenu mezi jinými světovými destinacemi jako místo, kde se setkávají tradice s inovacemi. Místopředseda Evropské komise Günter Verheugen udělil na Výročním evropském turistickém fóru v Portugalsku 26. října 2007 ceny pro „Vynikající evropské destinace“ (European Destinations of Excellence, EDEN) deseti nejlepším novým venkovským destinacím.

Cena EDEN má dvojí cílupozornit na hodnoty, různorodost a společné vlastnosti evropských turistických destinací a podpořit destinace, jejichž komerční úspěch jde ruku v ruce se sociální, kulturní a environmentální udržitelností.

V Apulii se nachází 10 míst, které by turista neměl vynechat (hrad Castel del Monte, katedrála v Trani, pralesy Gargana, domky trulli, archeologické muzeum v Tarantu, stará čtvrť v Lecce, Ostuni, jeskyní kostel v Gravina , Otranto a adriatické pobřeží.

V Salentu sice nenajdeme žádné vysoké hory, jako na většině území Itálie, přesto je však krajinou neobyčejně romantickou a zajímavou. Typické pro tuto krajinu jsou tzv. murge, skalnaté vápencové plošiny, tvarované větrem a vodou do často bizarních tvarů. Celý kraj tak tvoří rozsáhlé krasové území.

Poloostrov tvoří rozhraní dvou moří, na východě je omýván Jadranským a na západě Jónským mořem, které je pro své barvy přecházející od světle tyrkysové po blankytně modrou či smaragdově zelenou právem považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě a často nazýváno „Karibikem středomoří“. Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA