Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Specchia

Specchia - informace o obci

Obec Specchia je administrativně zařazena do oblasti Lecce v Puglii. Nedaleko najdete město Otranto. Specchia právem patří mezi deset nejlepších evropských venkovských destinací.

V roce 2007 získala obec Specchia cenu mezi jinými světovými destinacemi jako místo, kde se setkávají tradice s inovacemi. Místopředseda Evropské komise Günter Verheugen udělil na Výročním evropském turistickém fóru v Portugalsku 26. října 2007 ceny pro „Vynikající evropské destinace“ (European Destinations of Excellence, EDEN) deseti nejlepším novým venkovským destinacím.

Cena EDEN má dvojí cílupozornit na hodnoty, různorodost a společné vlastnosti evropských turistických destinací a podpořit destinace, jejichž komerční úspěch jde ruku v ruce se sociální, kulturní a environmentální udržitelností.

V Apulii se nachází 10 míst, které by turista neměl vynechat (hrad Castel del Monte, katedrála v Trani, pralesy Gargana, domky trulli, archeologické muzeum v Tarantu, stará čtvrť v Lecce, Ostuni, jeskyní kostel v Gravina , Otranto a adriatické pobřeží.

V Salentu sice nenajdeme žádné vysoké hory, jako na většině území Itálie, přesto je však krajinou neobyčejně romantickou a zajímavou. Typické pro tuto krajinu jsou tzv. murge, skalnaté vápencové plošiny, tvarované větrem a vodou do často bizarních tvarů. Celý kraj tak tvoří rozsáhlé krasové území.

Poloostrov tvoří rozhraní dvou moří, na východě je omýván Jadranským a na západě Jónským mořem, které je pro své barvy přecházející od světle tyrkysové po blankytně modrou či smaragdově zelenou právem považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě a často nazýváno „Karibikem středomoří“. Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA