Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tricase

Tricase - informace o městě

Tricase je italské městečko ležící v regionu Apulie, jen 15 km od nejjižnějšího místa „podpadku Italské boty“. Tricase se nachází lehce ve vnitrozemí pouze 4 km od průzračného Jaderského moře a zároveň v dostupné vzdálenosti od významných a zajímavých apulijských měst Otranta a Lecce. Moře u Otranta je průzračné, ohraničené vápencovými útesy a písčitými zátokami.

Otranto je jedno z nejnavštěvovanějších historických městeček, žijící převážně nočním životem. V historickém centru vás překvapí široký výběr výtečných rybích restaurací a barů. Středem veškeré pozornosti krásného jihoitalského města Otranto je normanská katedrála S. Anunziata (1080). Najdeme zde figurální mozaikové dlažby, sloupové hlavice a byzantské fresky. V centru městečka je aragonská pevnost, byzantský kostel San Pietro.

Lecce má krásné památky postavené ze zlatavého vápence. Nachází se na poloostrovu Salento, přesně uprostřed podpatku italské boty. Zdejší Piazza Oronzo – náměstí se označuje jako konec obchodní cesty vedoucí z Říma, která se jmenuje „Via Appia“. Kromě tohoto náměstí je důležité povšimnout si památek amfiteátru, paláce Palazzo del Sedile, hradu Castello a kostela S. Nicoló e Ricardo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA