Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tricase

Tricase - informace o městě

Tricase je italské městečko ležící v regionu Apulie, jen 15 km od nejjižnějšího místa „podpadku Italské boty“. Tricase se nachází lehce ve vnitrozemí pouze 4 km od průzračného Jaderského moře a zároveň v dostupné vzdálenosti od významných a zajímavých apulijských měst Otranta a Lecce. Moře u Otranta je průzračné, ohraničené vápencovými útesy a písčitými zátokami.

Otranto je jedno z nejnavštěvovanějších historických městeček, žijící převážně nočním životem. V historickém centru vás překvapí široký výběr výtečných rybích restaurací a barů. Středem veškeré pozornosti krásného jihoitalského města Otranto je normanská katedrála S. Anunziata (1080). Najdeme zde figurální mozaikové dlažby, sloupové hlavice a byzantské fresky. V centru městečka je aragonská pevnost, byzantský kostel San Pietro.

Lecce má krásné památky postavené ze zlatavého vápence. Nachází se na poloostrovu Salento, přesně uprostřed podpatku italské boty. Zdejší Piazza Oronzo – náměstí se označuje jako konec obchodní cesty vedoucí z Říma, která se jmenuje „Via Appia“. Kromě tohoto náměstí je důležité povšimnout si památek amfiteátru, paláce Palazzo del Sedile, hradu Castello a kostela S. Nicoló e Ricardo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA