Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Metaponto

Metaponto - informace o letovisku

V jižní Itálii, v oblasti Basilicata se v blízkosti Tarentského zálivu rozkládá městečko Metaponto, které je centrem tohoto zemědělského kraje. Po skončení jónských válek v 7. století před Kristem bylo založeno achájskými Řeky pod názvem Metapontion. Díky pestré minulosti se dnes ve městě nachází řada zajímavých historických památek.

Metaponto je jedním z nejstarších měst v regionu Basilicata a díky tomu je také hojně navštěvováno turisty. Neleží sice přímo u moře, ale jeho součástí je nedaleké Metaponto Lido, které je již přímořským letoviskem v pravém slova smyslu. Samotné Metaponto je však přitažlivé mnoha architektonickými skvosty. Rozkládá se zde celý Archeologický park, v němž jsou k vidění pozůstatky několika antických chrámů a dalších velmi ceněných památek. Zdejší antické chrámy byly zasvěceny řeckým bohům Afroditě, Apollónovi a Athéně. Nejvýznamnější doposud stojící památkou je však chrám Tavole Palatine zasvěcený bohyni Héře, který připomíná řeckou Akropoli.

Kromě antických památek byste si neměli nechat ujít prohlídku místního hradu, v němž poznáte město tak, jak vypadalo středověku. Předměty a artefakty, které byly v Metapontu a jeho okolí nalezeny během archeologických vykopávek si můžete prohlédnout v některém ze zdejších muzeí Museo Nazionale di Metaponto nebo Museo Nazionale della Siritide.

Pokud si tedy chcete na dovolené užívat odpočinku na nádherných písečných plážích a zároveň mít na dosah řadu historických památek, které stojí za prozkoumání, bude pro vás Metaponto ideální. Na své si zde přijdou také milovníci přírody, na území města zasahuje národní park, který je tvořen nedotčenou přírodou, v níž žije několik ohrožených živočišných druhů.

Nedaleké Metaponto Lido je omýváno vodami Jónského moře a najdete v něm krásné pláže, hotely, diskotéky, sportovní i zábavní zařízení. Věnovat se zde můžete volejbalu, tenisu, golfu a spoustě dalších aktivit. Čeká zde na vás bohatý denní i noční život. Ubytování je zajišťováno v komfortních hotelích nebo menších apartmánech. Písečné pláže jsou zde lemovány řadou taveren, kaváren a restaurací lákajících k ochutnávce místní kuchyně, která byla výrazně ovlivněna kuchyní řeckou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA