Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Národní park Pollino

Národní park Pollino - informace o parku

Národní park Pollino se rozkládá celkově na 192 565 hektarech. Svým povrchem zasahuje na území dvou regionů (Calabria a Basilicata) a na území celkem tří provincií (Cesenza, Matera, Potenza). V parku se skrývají 4 přírodní rezervace a protéká jím více než 10 vodních toků. Nejvyšší horou je Serra Dolcedorme. Její vrchol šplhá do výšky 2267 metrů.

Monte Pollino (2 248 m) s národním parkem, který horu chrání, tvoří vysoký hornatý nárt italské „boty“. Majestátní region s absolutní divočinou spojuje tradiční způsob života venkovského jihu a až donedávna byl skoro neobjeven turisty. Jsou zde k vidění nádherné přírodní scenérie. Ostřílení pěší turisté zde najdou vynikající túry. Nejčastějším cílem je vrchol Monte Pollino. Také řidiči si mohou užít nedotčené nádherné krajiny.

Národní park Pollino je největším národním parkem v celé Itálii. Mimo krás geologického původu zde žije obrovské množství vzácných a chráněných živočichů. V obcích spadajících do této oblasti se drží velké množství lidových tradic. V případě výletu do vnitrozemí je možno vidět typický jihoitalský styl života. Výlet do této oblasti vnitrozemí osobně se bude určitě líbit všem milovníkům přírody, a to zejména v jarním a časně podzimním období.

Tipy na výlety

Doporučit lze návštěvu 32 kilometrů dlouhé soutěsky říčky Raganello s četnými vodopády v Národním parku Pollino, ve skále vytesaného kláštera Madonna delle Armi v městečku Cerchiara, nedaleké jeskyně s pramenem sirnaté termální vody či nejlépe zachovalého hradu na Jónském pobřeží, v 11. století Normany založeného Oriolo se sousedním řecko - římským amfiteátrem. Svatymě sv. Madonny delle Armi z 12. století ležící ve výšce 1 100 m nad mořem, zasazena přímo do skalnatého výběžku v Národním parku Pollino, je klenotem celé sibarské krajiny.

Kousek na východ leží Sibari. Sibari patřilo mezi největší a nejstarobylejší města starověkého Řecka. Bylo založeno Starořeky, kteří se zde usadili kolem roku 730 – 720 před Kristem. Dříve bohaté a mocné město bylo známé v antickém světě převážně díky svému blahobytu a vytříbenosti zdejších zvyklostí. Bylo zde odkryto jen jedno procento obrovského archeologického naleziště, které je 20x větší než Pompeje. Turisté mohou navštívit denně naleziště a malé muzeum.

Hrad Corigliano patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší památky jižní Itálie.V letech 1064-1080 jej nechal vybudovat normanský vojevůdce Roberto il Guiscardo jako část ochranné linie Itálie. Roku 1354 se zde narodil Karel III, král neapolský. V prosinci 1891 byl na hradě hostem král Vittorio Emanuele di Savoia a v květnu 1932 zde pobýval poslední italský král Umberto di Savoia se svoji ženou. Nejzajímavější částí je zrcadlový sál, který je zdoben lustrem z českého křišťálu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA