Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potenza

Potenza - informace o letovisku

Potenza je hlavní město regionu Basilicata a je také nejvýše položeným hlavním městem provincie v Itálii. Leží na výběžku mezi dvěma údolími, jeho hlavní tepnou rušného centra města je úzká ulice Via Pretoria, jejíž část je pěší zónou.

Její historické centrum je na vrcholku pahorku a modernější části sestupují až do okolních údolí. Toto město utrpělo zemětřesením a válkou mnohem více než kterékoli jiné město na jihu, takže část jeho historického dědictví byla zničena nebo uloupena. Navzdory prašnému ovzduší zde stále probíhají renovační a stavební práce.

Nejveselejší a nejpůsobivější bývá Potenza na konci května, kdy probíhají městské oslavy. Každoročně 29. května se zde koná známá Sfilata dei Turchi, kdy se městem procházejí obyvatelé v dobových kostýmech a potom následuje závod s koňmi. O den později přichází na řadu slavnost na počest patrona svatého Gerarda.

K vidění je v Potenze především katedrála svatého Gerarda, patrona města. Stojí na nejvyšším bodě historického centra. V ní se snoubí antická architektura uvnitř s velmi moderní neoklasicistickou architekturou zvenku. Nezapomeňte navštívit zbytky středověkého hradu na náměstí Piazza Beato Bonaventura s věží Torre Guevara, která jediná zůstala téměř neporušená. Projděte se po nejživější ulici Via Pretoria středem města.

Cestou po hlavní silnici vedoucí na sever z Potenzy do Foggie se rozkládá impozantní hrad Castel Lagopesole, který je dominantou okolní krajiny a vypíná se vysoko nad malou vesnicí. Jde o poslední a nejvelkolepější ze všech hradů, které nechal v první polovině 13. stol., postavit císař Fridrich II. Jeho dobudování se nedočkal, protože zemřel ještě před jeho dokončením.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA