Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potenza

Potenza - informace o letovisku

Potenza je hlavní město regionu Basilicata a je také nejvýše položeným hlavním městem provincie v Itálii. Leží na výběžku mezi dvěma údolími, jeho hlavní tepnou rušného centra města je úzká ulice Via Pretoria, jejíž část je pěší zónou.

Její historické centrum je na vrcholku pahorku a modernější části sestupují až do okolních údolí. Toto město utrpělo zemětřesením a válkou mnohem více než kterékoli jiné město na jihu, takže část jeho historického dědictví byla zničena nebo uloupena. Navzdory prašnému ovzduší zde stále probíhají renovační a stavební práce.

Nejveselejší a nejpůsobivější bývá Potenza na konci května, kdy probíhají městské oslavy. Každoročně 29. května se zde koná známá Sfilata dei Turchi, kdy se městem procházejí obyvatelé v dobových kostýmech a potom následuje závod s koňmi. O den později přichází na řadu slavnost na počest patrona svatého Gerarda.

K vidění je v Potenze především katedrála svatého Gerarda, patrona města. Stojí na nejvyšším bodě historického centra. V ní se snoubí antická architektura uvnitř s velmi moderní neoklasicistickou architekturou zvenku. Nezapomeňte navštívit zbytky středověkého hradu na náměstí Piazza Beato Bonaventura s věží Torre Guevara, která jediná zůstala téměř neporušená. Projděte se po nejživější ulici Via Pretoria středem města.

Cestou po hlavní silnici vedoucí na sever z Potenzy do Foggie se rozkládá impozantní hrad Castel Lagopesole, který je dominantou okolní krajiny a vypíná se vysoko nad malou vesnicí. Jde o poslední a nejvelkolepější ze všech hradů, které nechal v první polovině 13. stol., postavit císař Fridrich II. Jeho dobudování se nedočkal, protože zemřel ještě před jeho dokončením.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA