Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potenza

Potenza - informace o letovisku

Potenza je hlavní město regionu Basilicata a je také nejvýše položeným hlavním městem provincie v Itálii. Leží na výběžku mezi dvěma údolími, jeho hlavní tepnou rušného centra města je úzká ulice Via Pretoria, jejíž část je pěší zónou.

Její historické centrum je na vrcholku pahorku a modernější části sestupují až do okolních údolí. Toto město utrpělo zemětřesením a válkou mnohem více než kterékoli jiné město na jihu, takže část jeho historického dědictví byla zničena nebo uloupena. Navzdory prašnému ovzduší zde stále probíhají renovační a stavební práce.

Nejveselejší a nejpůsobivější bývá Potenza na konci května, kdy probíhají městské oslavy. Každoročně 29. května se zde koná známá Sfilata dei Turchi, kdy se městem procházejí obyvatelé v dobových kostýmech a potom následuje závod s koňmi. O den později přichází na řadu slavnost na počest patrona svatého Gerarda.

K vidění je v Potenze především katedrála svatého Gerarda, patrona města. Stojí na nejvyšším bodě historického centra. V ní se snoubí antická architektura uvnitř s velmi moderní neoklasicistickou architekturou zvenku. Nezapomeňte navštívit zbytky středověkého hradu na náměstí Piazza Beato Bonaventura s věží Torre Guevara, která jediná zůstala téměř neporušená. Projděte se po nejživější ulici Via Pretoria středem města.

Cestou po hlavní silnici vedoucí na sever z Potenzy do Foggie se rozkládá impozantní hrad Castel Lagopesole, který je dominantou okolní krajiny a vypíná se vysoko nad malou vesnicí. Jde o poslední a nejvelkolepější ze všech hradů, které nechal v první polovině 13. stol., postavit císař Fridrich II. Jeho dobudování se nedočkal, protože zemřel ještě před jeho dokončením.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA