Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Itálie - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Itálie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Itálie.

NP Gran Paradiso – na skok do velkého ráje

NP Gran Paradiso – na skok do velkého ráje

Parco Nazionale del Gran Paradiso je prvním a tak i nejstarším národním parkem na území Itálie. Byl založen v roce 1920, ale již v roce 1856 byla oblast dnešního národního parku prohlášena králem Vittorem Emanuelem II. Savojským za soukromý honební revír, který král posléze věnoval státu.

celý článek

 

Trentino - Val di Sole - to není jen zima, ale i slunce a léto

Trentino - Val di Sole - to není jen zima, ale i slunce a léto

Do Italského Val di Sole mě dostala velká náhoda a velká láska k dolomitům a ostatním kopcům. Val di Sole, které leží v západním Trentínu pár kilometrů od Madonny di Campiglio, je unikátní svou polohou mezi alpskými masivy ledovců skupin Cevedále, Adamello, Orteles a Presanella a dolomitickou skupinou Brenta.

celý článek

 

CK Víkend - specialista na pobyty v Dolomitech

CK Víkend - specialista na pobyty v Dolomitech

Itálie je jednou z nejoblíbenějších alpských zemí – láká příznivými cenami, slunečným klimatem i sněhovou jistotou, pojištěnou rozsáhlým technickým zasněžováním. Jednou z prvních cestovních kanceláří, které objevily kouzlo lyžování v Itálii, byla CK Víkend.

celý článek

 

Údolí Eisacktal ožívá především v zimě

Údolí Eisacktal ožívá především v zimě

Italské Dolomity jsou obrovské a skýtají pro své návštěvníky mnoho zajímavého. Zvláště v zimních měsících je v údolí Eisacktal, vinoucího se na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu, opravdu rušno.

celý článek

 

Za rozmanitostí Dolomitů

Za rozmanitostí Dolomitů

Alpy jsou určitě nejvýznamnějším evropským pohořím. Vždy ovlivňovaly životy tisíců lidí, ať už přímo, či nepřímo. Jejich součástí je také italské pohoří Dolomity, v mnohém však od zbytku Alp odlišné – svou morfologií, složením hornin atd. Na Dolomitech je zajímavé i to, že je netvoří žádný hlavní hřeben.

celý článek

 

Lago di Como – vnitrozemské moře Itálie

Lago di Como – vnitrozemské moře Itálie

V severoitalské Lombardii se rozprostírá krásné alpské jezero Lago di Como, které je se svou rozlohou 146 km2 třetím největším jezerem v zemi. Zároveň jde také o jedno z nejhlubších jezer Evropy, na některých místech jeho hloubka dosahuje až 410 metrů.

celý článek

 

Ukrytá krása Perugie

Ukrytá krása Perugie

Perugia je hlavním městem středoitalské provincie Umbrie a je považována za významné italské umělecké centrum. I když je Perugia zastavěna nehezkým předměstím a obehnána dálničními okruhy, ukrývá nádherné staré centrum s řadou honosných památek.

celý článek

 

Národní park Cinque Terre

Národní park Cinque Terre

Chráněná krajinná oblast Cinque Terre je tvořena divokým skalnatým pobřežím a své jméno získala od pěti vesniček, které balancují na okraji útesů. Jsou to italské vesničky Montorosso al Mar, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, které byly donedávna prakticky izolované od okolního světa.

celý článek

 

Costiera Amalfitana - Amalfské pobřeží

Costiera Amalfitana - Amalfské pobřeží

Costiera Amalfitana neboli česky Amalfské pobřeží, je nejkouzelnější a nejnavštěvovanější oblastí Kampánie v jižní části Sorrentského poloostrova. Na návštěvníky zde čekají překrásné pláže, pobřežní kopce, ze kterých se nabízí nádherný pohled na okolí a také ochutnávka zdejšího ledově studeného Lacrima Christi z vinic na úbočích Vesuvu.

celý článek

 

Národní park Cilento – ráj milovníků moře a přírody

Národní park Cilento – ráj milovníků moře a přírody

Národní park Cilento je rezervace plná kontrastů a protikladů, stejně jako samotná Itálie, v jejíž jižní části se nachází. Moře s pevninou se zde snoubí v podobě vln, tříštících se o mohutná skalní tělesa, odpradávna si zde podávají ruce kultura evropská s africkou. Tady zapomenete na jakékoliv hranice a zcela se oddáte přírodě.

celý článek

 

S obytným vozem po Sardinii

S obytným vozem po Sardinii

Doba prázdnin a dovolených se kvapem blíží a vy ještě stále nejste rozhodnutí, kam letos vyrazíte? Nevíte, jak se na místo dopravit, kde budete spát nebo co budete jíst? Pronajměte si obytný vůz u firmy Lodní laky s. r. o. a vaše problémy budou rázem vyřešeny.

celý článek

 

Liparskými ostrovy na jachtě

Liparskými ostrovy na jachtě

Liparské ostrovy je ideální poznávat z paluby plachetnice. Jak to prožíval typický suchozemec?

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA