Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Itálie - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Itálie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Itálie.

Ukrytá krása Perugie

Ukrytá krása Perugie

Perugia je hlavním městem středoitalské provincie Umbrie a je považována za významné italské umělecké centrum. I když je Perugia zastavěna nehezkým předměstím a obehnána dálničními okruhy, ukrývá nádherné staré centrum s řadou honosných památek.

celý článek

 

Národní park Cinque Terre

Národní park Cinque Terre

Chráněná krajinná oblast Cinque Terre je tvořena divokým skalnatým pobřežím a své jméno získala od pěti vesniček, které balancují na okraji útesů. Jsou to italské vesničky Montorosso al Mar, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, které byly donedávna prakticky izolované od okolního světa.

celý článek

 

Costiera Amalfitana - Amalfské pobřeží

Costiera Amalfitana - Amalfské pobřeží

Costiera Amalfitana neboli česky Amalfské pobřeží, je nejkouzelnější a nejnavštěvovanější oblastí Kampánie v jižní části Sorrentského poloostrova. Na návštěvníky zde čekají překrásné pláže, pobřežní kopce, ze kterých se nabízí nádherný pohled na okolí a také ochutnávka zdejšího ledově studeného Lacrima Christi z vinic na úbočích Vesuvu.

celý článek

 

Národní park Cilento – ráj milovníků moře a přírody

Národní park Cilento – ráj milovníků moře a přírody

Národní park Cilento je rezervace plná kontrastů a protikladů, stejně jako samotná Itálie, v jejíž jižní části se nachází. Moře s pevninou se zde snoubí v podobě vln, tříštících se o mohutná skalní tělesa, odpradávna si zde podávají ruce kultura evropská s africkou. Tady zapomenete na jakékoliv hranice a zcela se oddáte přírodě.

celý článek

 

S obytným vozem po Sardinii

S obytným vozem po Sardinii

Doba prázdnin a dovolených se kvapem blíží a vy ještě stále nejste rozhodnutí, kam letos vyrazíte? Nevíte, jak se na místo dopravit, kde budete spát nebo co budete jíst? Pronajměte si obytný vůz u firmy Lodní laky s. r. o. a vaše problémy budou rázem vyřešeny.

celý článek

 

Liparskými ostrovy na jachtě

Liparskými ostrovy na jachtě

Liparské ostrovy je ideální poznávat z paluby plachetnice. Jak to prožíval typický suchozemec?

celý článek

 

S ischiasem na Ischii

S ischiasem na Ischii

Termální ostrov Ischia v Tyrhénském moři je proslulým lázeňským střediskem, kde se léčí především ischias, dna, bolesti páteře, revma a astma. Jméno ostrova má ale daleko prozaičtější původ, vzniklo letitým přechylováním z latinského insula – ostrov.

celý článek

 

Hříšné Palermo

Hříšné Palermo

Hlavní město a administrativní sídlo Sicílie se ve světě netěší příliš dobré pověsti. Zdejší boj s neustále rostoucím vlivem mafie velmi často připomíná spíše donkichotskou bitvu s větrnými mlýny, přesto má téměř třitisícileté Palermo svým návštěvníkům co nabídnout.

celý článek

 

Ischia - ráj ve Středomoří

Ischia - ráj ve Středomoří

Ischii se říká zelený ostrov. Důvody jsou tři - celoroční vegetace, odstín tufu a barva moře. Vulkanický původ ostrova vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerálních pramenů, gejzírů a přírodních parních lázní.

celý článek

 

Autem do Itálie

Autem do Itálie

Prosluněná Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově v Jižní Evropě. Mezi její hlavní lákadla patří nejen krásná a vznešená historická města, ale také 7600 km pobřeží s širokými písečnými plážemi a azurovým mořem. Na nic tedy nečekejte a hurá do Itálie!

celý článek

 

Toulky nejen po hudebních památkách Lombardie

Toulky nejen po hudebních památkách Lombardie

Rozsáhlou oblast, ležící v severní části Itálie, zná téměř každý, ovšem jen málokdo si uvědomuje, že Lombardie patří k vůbec nejbohatším regionům Evropy. Právě zde se vyprodukuje celá čtvrtina hrubého domácího produktu Itálie, přičemž většina firem sídlí v hlavním městě – Miláně. Vedle hospodářské prosperity má však Lombardie co nabídnout i turistům.

celý článek

 

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo se nachází v nejjižnější části stejnojmenného regionu ve střední Itálii. Rozkládá se na ploše 440 km2 mezi Salernem a Barlettou. Z velké části ho pokrývají bukové lesy, kde se vyskytuje velké množství vzácných druhů rostlin a živočichů. Pod ochranou parku je drsná horská příroda s řekou Sangro a s vrcholy přesahujícími 2000 metrů nad mořem.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA