Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Itálie - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Itálie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Itálie.

S ischiasem na Ischii

S ischiasem na Ischii

Termální ostrov Ischia v Tyrhénském moři je proslulým lázeňským střediskem, kde se léčí především ischias, dna, bolesti páteře, revma a astma. Jméno ostrova má ale daleko prozaičtější původ, vzniklo letitým přechylováním z latinského insula – ostrov.

celý článek

 

Hříšné Palermo

Hříšné Palermo

Hlavní město a administrativní sídlo Sicílie se ve světě netěší příliš dobré pověsti. Zdejší boj s neustále rostoucím vlivem mafie velmi často připomíná spíše donkichotskou bitvu s větrnými mlýny, přesto má téměř třitisícileté Palermo svým návštěvníkům co nabídnout.

celý článek

 

Ischia - ráj ve Středomoří

Ischia - ráj ve Středomoří

Ischii se říká zelený ostrov. Důvody jsou tři - celoroční vegetace, odstín tufu a barva moře. Vulkanický původ ostrova vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerálních pramenů, gejzírů a přírodních parních lázní.

celý článek

 

Autem do Itálie

Autem do Itálie

Prosluněná Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově v Jižní Evropě. Mezi její hlavní lákadla patří nejen krásná a vznešená historická města, ale také 7600 km pobřeží s širokými písečnými plážemi a azurovým mořem. Na nic tedy nečekejte a hurá do Itálie!

celý článek

 

Toulky nejen po hudebních památkách Lombardie

Toulky nejen po hudebních památkách Lombardie

Rozsáhlou oblast, ležící v severní části Itálie, zná téměř každý, ovšem jen málokdo si uvědomuje, že Lombardie patří k vůbec nejbohatším regionům Evropy. Právě zde se vyprodukuje celá čtvrtina hrubého domácího produktu Itálie, přičemž většina firem sídlí v hlavním městě – Miláně. Vedle hospodářské prosperity má však Lombardie co nabídnout i turistům.

celý článek

 

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo se nachází v nejjižnější části stejnojmenného regionu ve střední Itálii. Rozkládá se na ploše 440 km2 mezi Salernem a Barlettou. Z velké části ho pokrývají bukové lesy, kde se vyskytuje velké množství vzácných druhů rostlin a živočichů. Pod ochranou parku je drsná horská příroda s řekou Sangro a s vrcholy přesahujícími 2000 metrů nad mořem.

celý článek

 

Terst - největší c.k. přístav

Terst - největší c.k. přístav

Terst je dnes pohraničním městem na pomezí Itálie a Slovinska. Jeho minulost je dlouhá, protkaná střídáním období růstu a úpadku, nezávislosti a okupace. Leží v místech, kde se vždy střetávaly vlivy ze západu, z východu i ze severu, v novějších dějinách nejvíce vlivy italské, slovinské a rakouské.

celý článek

 

Elba - Napoleonovo příjemné vězení

Elba - Napoleonovo příjemné vězení

Elba by určitě nebyla tak známá, nebýt Napoleona. A to přesto, že slavný vojevůdce se zde nedobrovolně „rekreoval“ jen necelých 10 měsíců. Ale k tomu se ještě vrátíme.

celý článek

 

Parma, hlavní město labužníků a gurmánů

Parma, hlavní město labužníků a gurmánů

Parma, malé provinční městečko, nacházející se na polovině cesty mezi Milánem a Bolognou, se v posledních letech stalo vyhledávaným cílem mnoha návštěvníků. Ti sem přijíždí obdivovat nejen historicky zajímavou část města, ale především si vychutnat klidnou a bezstarostnou atmosféru, kterou je Parma doslova prodchnuta na každém kroku.

celý článek

 

Kalábrie - cesta do italského ráje

Kalábrie - cesta do italského ráje

Itálie – také se vám při vyslovení tohoto jména vybaví přeplněné pláže Bibione, znečištěné moře a neútulné kempy s množstvím karavanů? Pak je načase, abyste na tuto nádhernou zemi změnili názor a navštívili pověstný středomořský ráj – Kalábrii.

celý článek

 

Sicílie – ostrov s královnou sopek a antickým bohatstvím

Sicílie – ostrov s královnou sopek a antickým bohatstvím

Italský ostrov Sicílie je největším a také nejnavštěvovanějším z plejády ostrovů ve Středozemním moři. Od italských břehů je oddělen Messinskou úžinou. Návštěvníky láká především nejvyšší činná sopka v Evropě – Etna. Velice příjemné je zde také klima, pláže a blankytně modré moře.

celý článek

 

Pompeje - město v popelu

Pompeje - město v popelu

Kdo by neznal Pompeje? O tomto městě v Neapolské zátoce asi každý už někdy slyšel. V minulosti se stalo nedobrovolným účastníkem přírodní katastrofy, která jej zasypala a zabila jeho obyvatele, ale paradoxně díky tomu velmi rozšířila naše znalosti o antice.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA