Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpe di Siusi - Seiser Alm

Alpe di Siusi - Seiser Alm

(1600 – 2100 m. n. m.)
Lyžařské středisko Alpe di Siusi se rozkládá na největší náhorní plošině v Dolomitech – Seiser Alm. S údolím Val Gardena, které najdeme pod ním, je propojeno 2 kabinkovými lanovkami. Areál je přístupný ze St. Ulrichu či Siusi, které jsou hlavními turistickými centry. Lyžařský areál poskytuje 60 km sjezdových tratí, jež jsou určeny spíše začínajícím a nenáročným lyžařům. Většina tratí má červenou barvu, jsou však lehkého charakteru, dojezdy jsou mírné a táhlé. Celkově zde najdeme 16 červených a 8 modrých tratí, které jsou obsluhovány 3 vleky, 16 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami. Tratě jsou dokonale upravovány, v případě potřeby zasněžovány sněhovými děly a obklopeny úžasnou přírodou.

Díky kombinaci pevného sněhu, stabilní lavinové situaci a dostatku sněhu až do pozdního jara se stala náhorní plošina Seiser Alm vyhledávaným cílem lyžařů z nejrůznějších koutů Evropy.
Nejsou zde však dobré podmínky pro milovníky freeridu ani pro skialpinisty. Největší atrakcí na Seiser Alm je tzv. Hexenrunde, neboli Čarodějnický okruh, který objíždí celý skiareál. Nejvyšším bodem trasy je návrší Goldknopf ve výšce 2249 metrů nad mořem, nejníže sjedete do 1500 metrů. Seiser Alm nabízí navíc 35 km upravovaných běžeckých okruhů, další pak najdete ještě v údolí Val Gardena. Přímo nad vesničkou Alpe di Siusi je 1,5 km dlouhý Snowboard Fun Park Laurin se 110 metrů dlouhou half-pipe, quarterpipe, různými skoky a raily. U horní stanice lanovky Compatch se nachází několik lyžařských škol pro děti, které se zde učí základům lyžování. Můžete si zde také sjet několik tratí obřího slalomu, kde vám navíc změří čas a vaši nejvyšší dosaženou rychlost. Všechny měřené tratě jsou k dispozici zdarma. Středisko Alpe di Siusi je od Prahy vzdáleno 670 km.

Alpe di Siusi je součástí skipasu Sella Ronda, což zahrnuje navíc 175 kilometrů sjezdovek a pokud si zakoupíte rozšířenou permanentku Dolomiti Superski, můžete dovádět na bezmála 250 km dalších navzájem propojených tratích.  Při lyžování v této oblasti se můžete kochat jedněmi z nejkrásnějších scenérií Dolomit. Na lyžaře zde čekají nejmodernější, pohodlná a rychlá přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA