Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpe di Siusi - Seiser Alm

Alpe di Siusi - Seiser Alm

(1600 – 2100 m. n. m.)
Lyžařské středisko Alpe di Siusi se rozkládá na největší náhorní plošině v Dolomitech – Seiser Alm. S údolím Val Gardena, které najdeme pod ním, je propojeno 2 kabinkovými lanovkami. Areál je přístupný ze St. Ulrichu či Siusi, které jsou hlavními turistickými centry. Lyžařský areál poskytuje 60 km sjezdových tratí, jež jsou určeny spíše začínajícím a nenáročným lyžařům. Většina tratí má červenou barvu, jsou však lehkého charakteru, dojezdy jsou mírné a táhlé. Celkově zde najdeme 16 červených a 8 modrých tratí, které jsou obsluhovány 3 vleky, 16 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami. Tratě jsou dokonale upravovány, v případě potřeby zasněžovány sněhovými děly a obklopeny úžasnou přírodou.

Díky kombinaci pevného sněhu, stabilní lavinové situaci a dostatku sněhu až do pozdního jara se stala náhorní plošina Seiser Alm vyhledávaným cílem lyžařů z nejrůznějších koutů Evropy.
Nejsou zde však dobré podmínky pro milovníky freeridu ani pro skialpinisty. Největší atrakcí na Seiser Alm je tzv. Hexenrunde, neboli Čarodějnický okruh, který objíždí celý skiareál. Nejvyšším bodem trasy je návrší Goldknopf ve výšce 2249 metrů nad mořem, nejníže sjedete do 1500 metrů. Seiser Alm nabízí navíc 35 km upravovaných běžeckých okruhů, další pak najdete ještě v údolí Val Gardena. Přímo nad vesničkou Alpe di Siusi je 1,5 km dlouhý Snowboard Fun Park Laurin se 110 metrů dlouhou half-pipe, quarterpipe, různými skoky a raily. U horní stanice lanovky Compatch se nachází několik lyžařských škol pro děti, které se zde učí základům lyžování. Můžete si zde také sjet několik tratí obřího slalomu, kde vám navíc změří čas a vaši nejvyšší dosaženou rychlost. Všechny měřené tratě jsou k dispozici zdarma. Středisko Alpe di Siusi je od Prahy vzdáleno 670 km.

Alpe di Siusi je součástí skipasu Sella Ronda, což zahrnuje navíc 175 kilometrů sjezdovek a pokud si zakoupíte rozšířenou permanentku Dolomiti Superski, můžete dovádět na bezmála 250 km dalších navzájem propojených tratích.  Při lyžování v této oblasti se můžete kochat jedněmi z nejkrásnějších scenérií Dolomit. Na lyžaře zde čekají nejmodernější, pohodlná a rychlá přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA