Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alta Badia

Alta Badia

(1325 – 2750 m. n. m.)
Lyžařská oblast Alta Badia se rozkládá v centrální části Dolomit a představuje VIP středisko světové kvality. Kvůli vysoké poptávce lyžařů ze všech koutů Evropy se stalo jednou z nejdražších lokalit. Hlavními centry v údolí jsou městečka La Villa, Corvara a Colfosco. Corvara je zajímavá hlavně tím, že se stala hlavním městem 40 tisícové menšiny Ladinů, kteří zde i nadále užívají svůj jedinečný jazyk ladinštinu. Velkou část údolí tvoří okruh Sella Ronda, díky kterému je Alta Badia spojena s dalšími středisky jako je Arabba, Val Gardena a Val di Fassa. Dohromady poskytují kolem 500 km sjezdových tratí a zalyžovat si na nich můžete po zakoupení jednotného skipasu Dolomity Superskipas. Alta Badia je navíc ještě propojena s Cortinou d´Ampezzo.

Lyžuje se na východních svazích masívu Sellagruppe a jednotlivé areály jsou navzájem propojeny lanovkami nebo vleky a dohromady tak tvoří jednu z největších oblastí v Dolomitech.  Celkově je zde lyžařům k dispozici 129 km sjezdovek, z toho je 48 modrých, 29 červených a pouze 2 černé. O přepravu lyžařů se stará 15 vleků, 29 sedačkových a 9 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 79 tisíc osob za hodinu. Je zde mnoho nenáročných plání s panoramatickým výhledem do okolí, carvingové tratě i náročná černá sjezdovka Gran Risa, kde se jezdí Světový pohár v obřím slalomu. Oblasti dominuje skalní stěna Sasso Lungo vysoká 2665 metrů nad mořem a jedinečné jsou rovněž vyhlídky na 2778 metrů vysoký Lagazuoi. V okolí Alta Badia je připraveno 30 km tras pro milovníky běžeckého lyžování, 15 km najdeme u Corvary a dalších 15 km v běžeckém centru Armentarola. Nad Corvarou se nachází také snowpark s množstvím překážek, skoků a railů. Jsou zde připraveny i široké možnosti polyžařské zábavy, můžete si vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, bruslení, jízdu na koni, tenis, squash, navštívit fitness centra nebo vyzkoušet některou z horských hospůdek. Alta Badia je od Prahy vzdálená 690 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA