Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alta Badia

Alta Badia

(1325 – 2750 m. n. m.)
Lyžařská oblast Alta Badia se rozkládá v centrální části Dolomit a představuje VIP středisko světové kvality. Kvůli vysoké poptávce lyžařů ze všech koutů Evropy se stalo jednou z nejdražších lokalit. Hlavními centry v údolí jsou městečka La Villa, Corvara a Colfosco. Corvara je zajímavá hlavně tím, že se stala hlavním městem 40 tisícové menšiny Ladinů, kteří zde i nadále užívají svůj jedinečný jazyk ladinštinu. Velkou část údolí tvoří okruh Sella Ronda, díky kterému je Alta Badia spojena s dalšími středisky jako je Arabba, Val Gardena a Val di Fassa. Dohromady poskytují kolem 500 km sjezdových tratí a zalyžovat si na nich můžete po zakoupení jednotného skipasu Dolomity Superskipas. Alta Badia je navíc ještě propojena s Cortinou d´Ampezzo.

Lyžuje se na východních svazích masívu Sellagruppe a jednotlivé areály jsou navzájem propojeny lanovkami nebo vleky a dohromady tak tvoří jednu z největších oblastí v Dolomitech.  Celkově je zde lyžařům k dispozici 129 km sjezdovek, z toho je 48 modrých, 29 červených a pouze 2 černé. O přepravu lyžařů se stará 15 vleků, 29 sedačkových a 9 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 79 tisíc osob za hodinu. Je zde mnoho nenáročných plání s panoramatickým výhledem do okolí, carvingové tratě i náročná černá sjezdovka Gran Risa, kde se jezdí Světový pohár v obřím slalomu. Oblasti dominuje skalní stěna Sasso Lungo vysoká 2665 metrů nad mořem a jedinečné jsou rovněž vyhlídky na 2778 metrů vysoký Lagazuoi. V okolí Alta Badia je připraveno 30 km tras pro milovníky běžeckého lyžování, 15 km najdeme u Corvary a dalších 15 km v běžeckém centru Armentarola. Nad Corvarou se nachází také snowpark s množstvím překážek, skoků a railů. Jsou zde připraveny i široké možnosti polyžařské zábavy, můžete si vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, bruslení, jízdu na koni, tenis, squash, navštívit fitness centra nebo vyzkoušet některou z horských hospůdek. Alta Badia je od Prahy vzdálená 690 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA