Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arabba

Arabba

(1450 – 3266 m. n. m.)
Lyžařské středisko Arabba se nachází na jihovýchodních svazích masívu Sellagruppe v samotném srdci Dolomit. Arabba nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní hory, včetně mohutného ledovce Marmolada, jež právě odtud vynikne nejlépe. Výhodou střediska je blízká vzdálenost s okolními lyžařskými areály ležícími v okolí Sellagruppe. Díky propojení s okruhem Sella Ronda si tak můžete zalyžovat na svazích v Alta Badii, Val Gardeně a Val di Fasse, které vám dohromady poskytnou až neuvěřitelných 500 km sjezdových tratí. Arabba je jedno z nejlepších nástupních míst na Sella Rondu.

Lyžařský areál v Arabbě nabízí sjezdovky nejrůznějších délek i obtížností, jsou zde tratě mírné, náročnější i ty nejstrmější. Celkově je zde připraveno 62 km sjezdovek, z nichž je 16 modrých, 22 červených a 6 černých. O přepravu lyžařů na svazích se stará 8 vleků, 15 sedačkových a 8 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 43 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a asi 90 % z nich je také v případě potřeby uměle zasněžováno technickým sněhem. Nejatraktivnější oblastí v Arabbě je areál Porta Vescovo rozkládající se kolem stejnojmenné hory měřící 2478 metrů nad mořem. Přístup do areálu je možný z městečka Arabba, odkud vás od parkoviště vyveze buď visutá kabinková lanovka, sedačková lanovka nebo kabinka typu DMC, která je zavěšená na dvojitém laně a odolná proti větru. Ze všech lanovek je nádherný výhled na okolní krajinu a bez přestupů vás vyvezou až nahoru. Z vrcholu Porta Vescoco, což je vlastně malý skalní průlom, pak můžete sjet po modročervené sjezdovce Ornella nebo po prudkém černém „padáku“ Fodoma. Všechny tratě vedou členitým terénem mezi skalami zpátky do Arabby. Vyhledávanou oblastí je také průsmyk Passo Pordoi ve výšce 2239 metrů nad mořem, ze kterého vede několik středně náročných a lehkých sjezdovek. Nedaleko za průsmykem už můžete vidět údolí Val di Fassa.

Po lyžování se můžete vydat na Sass Pordoi ve výšce 2950 metrů nad mořem, kam vede vyhlídková lanovka. Z Arabby je možné se dostat také do průsmyku Passo Campolongo, který leží v nadmořské výšce 1875 metrů a hraničí s Alta Badií. V okolí se nachází mírné sjezdovky s vleky a jedna strmější trať vede z vrcholu Bec de Roces. Pod ledovcem Marmolada se v areálu Magna Ciapela nachází 15 km upravovaných běžeckých tras. Vzdálenost z Prahy do střediska Arabba je 700 km.

 

Kontextová reklama.

Lyžařské středisko Arabba

Lyžařské středisko Arabba

V samotném srdci italských Dolomit se v údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy, rozkládá lyžařské středisko Arabba. Leží na jihovýchodních svazích masívu Sellagruppe a nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní hory, zejména na mohutný ledovec Marmolada, který je dominantou oblasti.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA