Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolomity Superski - Sella Ronda

Sella Ronda je světově proslulý lyžařský okruh vedoucí skrz čtyři dolomitské údolí, jenž se stal součástí oblasti Dolomity Superski a tvoří jej 4 vynikajícími lyžařská střediska: Arabba s nejvyšší horou Dolomit Marmoladou, Alta Badia, Val di Fassa a Val Gardena. Okruh Sella Ronda se rozkládá v nadmořské výšce mezi 1535 – 2510 metry. Celkově střediska nabízí 487 km sjezdovek, z nichž 350 km je propojeno vleky a lanovkami a můžete se mezi nimi pohybovat, aniž byste museli sundávat lyže z nohou. Zbytek spojují pravidelně jezdící skibusy. Zdejší tratě jsou nejrůznějších délek a obtížností, na své si zde proto přijde úplně každý, bez rozdílu věku a lyžařských zkušeností. Přepravu lyžařů zajišťují nejmodernější, pohodlná a rychlá přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech. Okruhy jsou přitažlivé také pro milovníky freeridu a extrémního lyžování a najdete zde rovněž rozsáhlé skialpinistické možnosti. Sella Ronda poskytuje jedny z nejkrásnějších scenérií Dolomit a zajišťuje výborné sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Celý okruh je rozdělen na dvě základní trasy, které jsou od sebe barevně rozlišeny – oranžový a zelený okruh. Během jednoho dne tak můžete objet celý mohutný masiv, podle kterého získal okruh své jméno.

Oranžový kruh se jede po směru hodinových ručiček a je určen spíše pro vášnivější lyžaře. Při jízdě projedete více náročnějších sjezdových tratí než na zeleném okruhu. Jeho celková délka je 41,8 km, a je tvořen 13 sjezdovými tratěmi o celkové délce 29,3 km. Zelený okruh se jezdí proti směru hodinových ručiček. Jeho celková délka je 38,8 km a tvoří jej 11 sjezdových tratí o celkové délce 26,7 km.

 

Kontextová reklama.

Lyžařské středisko Arabba

Lyžařské středisko Arabba

V samotném srdci italských Dolomit se v údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy, rozkládá lyžařské středisko Arabba. Leží na jihovýchodních svazích masívu Sellagruppe a nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní hory, zejména na mohutný ledovec Marmolada, který je dominantou oblasti.

celý článek

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA