Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Val Gardena

Val Gardena

(1060 – 2520 m. n. m.)
Údolí Val Gardena se rozkládá v Dolomitech v Jižním Tyrolsku, což má za následek vícejazyčnou mluvu místních obyvatel. Kromě italštiny a němčiny zde uslyšíte také původní jazyk ladinštinu. Turisté budou asi zprvu překvapeni trojjazyčnými nápisy na obchodech a v popiscích lokalit. Val Gardena je dnes jedním z nejvyhledávanějších, ale také nejdražších lyžařských oblastí v Itálii. Údolí se nachází na severozápadní straně masivu Sellagruppe a na jeho dně najdeme 3 městečka – Selva, St. Cristina a St. Ulrich. Tato městečka poskytují dostatek ubytovacích kapacit, rezervovat pokoj si můžete v alpském hotýlku nebo v apartmánu.  Celé údolí je obklopeno horskými štíty a skalními věžemi, kterým dominuje tisíc metrů vysoká stěna Sasso Lunga. Val Gardena každoročně poskytuje perfektní sněhové podmínky pro lyžování, a to až do pozdního jara.

V údolí Val Gardena se nachází několik lyžařských areálů, které jsou z části nebo úplně propojeny. Ty společně nabízí 181 km tratí, z nichž je 55 modrých, 81 červených a 12 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 30 vleků, 43 sedačkových a 9 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 112 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a 90% z nich je zasněžováno technickým sněhem. Z městečka St. Ulrich se kabinkovou lanovkou dostanete na náhorní plošinu Seiser Alm, která je určena spíše pro začátečníky, nebo nepříliš náročné lyžaře. Ve výšce nad 2000 metrů zde najdete 60 km převážně snadnějších modrých sjezdovek. Ze St. Ulrichu vedou ještě další kabinkové lanovky na 2515 metrů vysoký vrchol Seceda, jež nabízí sjezdovky všech obtížností. Přesto zde většinou nepotkáte příliš mnoho lyžařů. Zpět do St. Ulrichu můžete sjet nejdelší červenou sjezdovkou. Bohaté sjezdovky se nachází také na vrcholu Ciampinoi, odkud pravidelně startuje závod Světového poháru. Lyžaři zde mají možnost vyzkoušet si sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech – Gardenissima. Zkušení lyžaři jistě ocení dostatečné množství černých „padáků“ a na své si zde přijdou rovněž milovníci carvingu, na které čekají široké a dlouhé sjezdovky. Na Ciampinoi je možné se dostat i kabinkovou lanovkou z městečka Selva, odkud vede další lanovka na Passo Gardena, kde se střetává s oblastí Alta Badia, Val di Fassa a průsmykem Passo Sella. Z průsmyku vedou méně náročné trati kolem obrovské skalní stěny Sasso Lunga s výškou 3181 metrů nad mořem.

Celá oblast je propojena asi 98 km upravovaných běžeckých tras. Působivá je trať z Volkensteinu do Langentalu. Další tratě se nachází v Grödenském údolí a na horské plošině Monte Pana, kam se dostanete buď autem, nebo ze St. Cristina lanovkou. Odtud se běžkaři mohou ještě přesunout do sousedního střediska na Seiser Alm. Pod Ciampinoi je snowboard park. Snowboardisté si mimo snowpark musí dávat pozor, kde se pohybují, jízda mimo vyznačené sjezdovky je v Itálii totiž pokutována. Díky propojení s okruhem Sella Ronda si tak můžete zalyžovat na svazích v Alta Badii, Val Gardeně a Val di Fasse, které vám dohromady poskytnou až neuvěřitelných 500 km sjezdových tratí. Ani po lyžování se ve Val Gardeně rozhodně nebudete nudit, je zde připravena pestrá nabídka dalších aktivit, například bruslení, jízda na koni, tenis, squash, návštěva fitness centra nebo se můžete ohřívat v útulných restauracích a hospůdkách. Ubytovací kapacity ve Val Gardeně jsou určeny spíše majetnějším turistům a poskytují opravdový komfort na úrovni. Platí se zde poplatky za parkování. Údolí Val Gardena je od Prahy vzdáleno 670 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA