Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Civetta

Civetta

(979 – 2100 m. n. m.)
Civetta je jedním ze 12 známých lyžařských středisek v oblasti Dolomity Superski. Areál se rozkládá pod vrcholem hory Monte Civetta měřící 3220 metrů a masívem Monte Pelmo, jenž dosahuje výšky 3168 metrů nad mořem. Civetta je dnes největším lyžařským střediskem v oblasti Veneto a poskytuje svým návštěvníkům 76 km sjezdových tratí. Přesto je však neustále zastíněno mnohem většími sousedními středisky Arabba a Cortina d´Ampezzo. Zdejší sjezdovky poskytují překrásné výhledy na panorama Dolomitů s nejvyšší horou Marmoladou a také na jezero Alleghe, které vzniklo teprve roku 1771 sesuvem půdy.

Lyžařům je zde k dispozici 20 modrých, 22 červených a 3 černé sjezdovky nejrůznějších délek. O přepravu lyžařů se stará 11 vleků, 12 sedačkových a 2 kabinkové lanovky s přepravní kapacitou 37 tisíc osob za hodinu. Sjezdovky jsou rok od roku dokonalejší a jsou neustále vylepšovány, zajímavá je jejich délka, převýšení i perfektní úprava. Všechny tratě je možné uměle zasněžovat technickým sněhem.  Jelikož je Civetta poněkud stranou od hlavních lyžařských center, skoro se zde nesetkáte s frontami ani s velkými davy turistů. Svahy jsou tak poloprázdné, což zajišťuje velmi příjemnou a poklidnou atmosféru. Nejznámějším areálem v Civettě je Alleghe ve výšce 979 metrů nad mořem. Areál se rozkládá u stejnojmenného jezera, kolem kterého bylo vystavěno množství hotelů a chat. Na vrchol Pianini Pezze vás vyveze kabinová lanovka, odtud vede většina zdejších sjezdovek. Náročnější lyžaři pak ocení spíše černou sjezdovku vedoucí pod kabinkou Pian del Crep, na které je možnost i večerního lyžování. Začátečníci oproti tomu vyhledávají rozlehlé a široké tratě, kde mají dostatek prostoru pro svůj trénink. Z městečka Zoldo Alto vede kabinka s názvem Piani di Pezzé na Crep di Pecol, kde je také možnost nočního lyžování. Osvětlená je středně těžká červená sjezdovka vedoucí jen k sedačkové lanovce, pak jsou zde ještě další 2 tratě, červená a černá, vedoucí až dolů do městečka Zolda. Noční lyžování probíhá od 19 do 23 hodin každý den, kromě neděle a pondělí. Asi 15 km od Civetty začíná okruh Sella Ronda, kam se můžete vydat v případě, že by vás to zde již omrzelo. V okolí je pro běžkaře upraveno přes 40 km běžeckých tratí. Pod vrcholem Col dei Baldi, který měří 1920 metrů nad mořem je snowboard park. Lyžařské areály Civetty jsou od Prahy vzdáleny 730 km.

 

Kontextová reklama.

Civetta - řádění na poloprázdných sjezdovkách

Civetta - řádění na poloprázdných sjezdovkách

Pod dvěma třítisícovými vrcholy se v nedotčené krajině uprostřed italských Dolomit rozkládá oblíbené lyžařské středisko Civetta, které je jedním z celkem dvanácti areálů spadajících pod obří lyžařskou oblast Dolomity Superski. Civetta nabízí dokonalý poměr kvality a ceny a je ideální destinací jak pro zimní, tak i letní aktivní dovolenou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA