Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eisacktal - Valle Isarco

Eisacktal - Valle Isarco

(1067 – 2512 m. n. m.)
V údolí řeky Eisack v severozápadních Dolomitech se nedaleko města Brixen nachází lyžařská oblast Eisacktal. Jelikož je tato oblast situovaná mimo ruch hlavních velkých Alpských středisek, můžete si zde užívat pohodového lyžování a jízdy na poloprázdných sjezdovkách.

Lyžování je možné ve třech hlavních střediscích Plose, Jochtal a Gitschberk, které dohromady poskytují 84 km sjezdovek, z nichž převážnou část tvoří červené středně obtížné tratě.  Je zde 21 modrých, 30 červených a 5 obtížných černých svahů. V areálu Plose se nachází mimo jiné nejdelší sjezdovka Jižních Tyrol - 9 km dlouhá černá Trametsch, která uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Od horské boudy Plose, ve výšce 2447 metrů nad mořem, vede trať bezlesou plání nejdříve v mírném sklonu až k horní stanici údolní kabinky, kde se sjezdovka zatočí do lesa. Tam začíná téměř nekonečný, ostrý lesní průsek s krásnými výhledy do údolí. Další zajímavá černá sjezdovka vede z Gitschbergu. Na své si v Eisacktalu tedy přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí. O přepravu lyžařů se zde stará 14 vleků, 11 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 40 500 osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby je možno je zasněžovat technickým sněhem, což garantuje výborné sněhové podmínky po celou zimu. Mezi jednotlivými areály zatím neexistuje žádné lyžařské propojení, proto musíte počítat s vyšší časovou náročností během přesunů.

Pokud vás údolí Eisacktal omrzí, můžete vydat do některého z dalších středisek, které patří do sdružení Dolomity Superski, jenž mají společný skipas. V dalším areálu Val Croce byl vybudován velký snowpark se závodními parametry a stal se tak učiněným rájem pro milovníky snowboardingu. Areál v Alto Adige řadíme mezi cenově nejvýhodnější a poskytuje řadu ubytovacích možností v těsné blízkosti lyžařských terénů. Vyznavači běžeckého lyžování ocení 75 km upravovaných značených tratí v okolí. Po lyžování můžete vyzkoušet širokou škálu dalších sportovních aktivit, jako je například bruslení, curling, saně, tenis, squash, bowling, jízda na koni i plavání v bazénu. Určitě nevynechejte návštěvu historického centra města Brixen s gotickým jádrem kolem Pizza del Duomo, biskupským palácem s Museo Diocesano a dalšími zajímavostmi. Údolí Eisacktal je od Prahy vzdáleno 627 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA