Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alta Pusteria - Hochpustertal

Alta Pusteria - Hochpustertal

(1130 – 2205 m. n. m.)
Na hranicích Itálie a Rakouska se v údolí Hochpustertal nachází stejnojmenná lyžařská oblast s horskými vesnicemi Innichen, Sexten, Toblach a Niederdorf. Údolí je obklopeno horskými štíty dosahujícími výšky okolo 3000 metrů nad mořem. Těmi nejvýznamnějšími jsou Haunold a Dreischusterspitze měřící 3152 metrů nad mořem. Dominantou této části Dolomit jsou však skaliska Drei Zinnen, která patří mezi nejvyhledávanější turistické cíle.

Hochpustertal řadíme mezi menší lyžařská střediska a nabízí kolem 55 km sjezdových tratí, které se mohou pochlubit kvalitní sněhovou pokrývkou až do pozdního jara. V případě potřeby je možnost umělého dosněžování technických sněhem. Pro lyžaře je zde připraveno 21 modrých, 26 červených a 6 černých upravovaných tratí. O přepravu lyžařů se postará 18 vleků, 4 kabinkové a 6 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 27 tisíc osob za hodinu. Tato poklidná a slunná rekreační oblast přitahuje jak rodiny s dětmi, tak i zkušené lyžaře vyhledávající divokou jízdu. Největším areálem je Helm neboli Monte Elmo rozkládající se na úpatí hory Hahnspiel s výškou 2200 metrů nad mořem. Z obce Vierschach a Sexten vás na severovýchodní svahy vyvezou kabinkové lanovky. Nejdelší sjezdy z vrcholu jsou dlouhé až 5 km a jsou střední náročnosti. Centrem lyžování je také Sillian nabízející pohodovou a hezkou sjezdovku Thurntaler vhodnou hlavně pro začátečníky a dětské návštěvníky. Zde je nejdelší tratí 4 km dlouhá středně obtížná Golzentipp Obertilliach s převýšením 880 metrů. Probíhá zde i noční lyžování. Dalším areálem je Croda Rossa rozkládající se na druhé straně údolí, který nabízí množství kvalitních červených sjezdovek a také funpark pro milovníky snowboardingu. Malinkatý rodinný areál Baranci nad San Candido nabízí kolem 8 km převážně modrých sjezdovek, mnoho atrakcí pro nejmenší lyžaře, sáňkařskou dráhu a novou freeridovou sjezdovku.

V okolí se nachází kolem 30 km kvalitních a upravovaných běžeckých tratí, většina jich vede podél Drávy v Pustertalu. Náročná je trať Intternazionale nebo stopa vedoucí podél hranic z Hollbrucku až do Untertilliachu. V nabídce areálů , jež se nachází v oblasti Hochpustertalu je také množství polyžařských aktivit, jako například Aquapark v San Candidu, bruslení, curling, možnost jízdy na sněžném skútru, jízdy se psím spřežením, výlety na sněžnicích nebo paragliding. Lyžařský areál je od Prahy vzdálen 690 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA