Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kronplatz - Plan de Corones

Kronplatz - Plan de Corones

(975 – 2275 m. n. m.)
Tato moderní lyžařská oblast leží asi 30 km od města Brixen a rozkládá se na svazích stejnojmenného masívu Kronplatz s výškou 2275 metrů nad mořem v údolí Pustertal. Díky moderním vlekům a lanovkám se tato oblast řadí ke špičkám mezi lyžařskými středisky nejen v Itálii, ale na celém světě. V údolí leží městečka Bruneck, Olang a St. Vigil, odkud je možno se do lyžařského areálu dostat. Na svazích Kronplatzu najdeme sjezdovky nejrůznějších délek a náročností, které uspokojí každého návštěvníka. Celá oblast poskytuje kvalitní sněhové podmínky a velmi precizní úpravu sjezdovek, díky níž trvá sezóna od konce listopadu do konce dubna.

Celkem je lyžařům k dispozici 105 km sjezdových tratí, z nichž 39 je modrých, 14 červených a 8 černých. Lyžaře na svazích přepravuje 7 vleků, 6 sedačkových a 20 kabinkových lanovek. Díky převládajícímu počtu kabinkových lanovek nad vleky a sedačkami je urychlena přeprava lyžařů, zvýšená hodinová kapacita a úplně se tak odbourala možnost vzniku front v dolních stanicích. Celková přepravní kapacita je 66 200 osob za hodinu. I ti nejnáročnější lyžaři si tak mohou užít mnohonásobně více sjezdů během dne. Je zde poměrně vysoký počet černých sjezdovek, tzv. padáků.  Ty nejnáročnější najdeme na severních svazích Kronplatzu, například serpentinová trať Silvester vede ve sklonu 58% až k dolní stanici lanovky Reischach. Východní svahy jsou oproti tomu zase ideální pro carvingové lyžování.  K vesničce Olang vedou lesním průsekem široké červené tratě.  Z vrcholu Kronplatzu se můžete kochat jedním z nejhezčích panoramat v Dolomitech. Od vesničky St.Vigil vás vyveze sedačková lanovka na vrchol Piz de Plaies ve výšce 1620 metrů nad mořem. Nedávno došlo k propojení Kronplatzu se střediskem Piccolina v údolí Badia kabinovou lanovkou.

Na východní straně nad Geiselsbergem je pro vyznavače snowboardingu připraven snowpark s halfpipe. V širokém okolí je možno využívat přes 200 km běžeckých stop a také sáňkařské dráhy. Zklamáni budou snad jen milovníci freeridového lyžování, pro svou zábavu by si měli vybrat některé z okolních středisek. Připraveny jsou zde pro vás také bazény, relaxační centra, bowling, tenis i celá řada dalších možností aktivního trávení dovolené. Také historické centrum městečka Bruneck láká k příjemným procházkám a nákupům. Ubytování a stravování nabízí mnoho horských chat, hotelů a apartmánů, jejichž služeb lze využít za poměrně přijatelné ceny. Kronplatz je od Prahy vzdálen 650 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA